Raději zapomenout: Hattrick schytal od Vítkovic třináctku

Velkou lekci dostali florbalisté Hattricku, kteří jeli do Vítkovic. Lídr Livesport Superligy si s Brňany poradil vysokým rozdílem a po jedenácti zápasech sezóny stále nenašel přemožitele. Jediným střelcem hostů byl René Slezák.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 13:1 (1:0, 5:0, 7:1)

Hattrick získal z minulého duelu s Tatranem bod a věřil, že může potrápit i Vítkovice. Poprvé v ročníku se dostal do zahajovací formace brankář Filip Létal, který zatím odchytal pouze závěr říjnového utkání s Black Angels. Nyní měl možnost zapojit se plnohodnotně do hry. A rozhodně ho v první třetině nevylekal ani tak velký soupeř jako Vítkovice.

Hosté hráli od začátku defenzivně, zatímco Ostravané byli častěji u míčku a hledali si šance. Létal však měl dobrý nástup a rychle po sobě předvedl dva velmi slušné zákroky. Nicméně pozorná obrana se i přesto dopustila několika mezírek a Rostislav Gattnar překonal brněnského gólmana.

Kolem poloviny dějství se Hattrick osmělil a dělal Vítkovicím problémy z brejků. Svěřenci Marka Fialy ukázali, že dokážou se silným rivalem držet krok a počkat si na své příležitosti. Do pauzy už domácímu mužstvu další trefy nedovolili a zůstávali na dostřel.

Start druhé třetiny ale Brnu vůbec nevyšel. Během necelých tří minut Hattrick inkasoval tři góly a Vítkovice vybojovaly klíčový náskok. Hosté navíc neproměnili ani přesilovku, načež je potrestal pátou brankou Adam Delong.

Aktuálně nejlepší tým Livesport Superligy tak potvrdil převahu a dominanci v útoku. Domácí florbalisté sice občas dovolili Brňanům protiútoky, jenže ani ty nepřinesly snížení. Prostřední část proto dopadla jednoznačně pro Vítkovice a celkové skóre zápasu bylo 6:0.

Ve třetí třetině se chvilkami zdálo, že Hattrick soupeře trápí. Důležité momenty však kontrolovalo mužstvo Pavla Bruse, které odskočilo dalšími góly a nepolevovalo ani s blížícím se koncem. Když se v předposlední minutě radoval Jiří Besta, uzavíral výsledek na hrozivých 13:1. Jediným, kdo za Jihomoravany korigoval stav, byl René Slezák.

Po nadějné první třetině se Vítkovice naplno dostaly do hry a Hattrick přejely. Ani přesto ale dvojkolo ještě není ztracené, protože v neděli se Brňané představí od 17.00 na hřišti Bohemians. Proti nim stále mohou získat všechny body a uzavřít víkend aspoň s poloviční úspěšností.

Branky a nahrávky: 4. Gattnar (Besta), 21. Gattnar, 22. Hájek (Sidunov), 23. Delong (Šindler), 28. Delong (Nehera), 36. Hájek (Matejčík), 42. Hájek (Hubálek), 49. Šebesta (Šindler), 50. Choma, 56. Kuczera (Hatala), 57. Gattnar (Šindler), 58. Hubálek (Matejčík), 59. Delong – 55. Slezák (Létal). Střely: 35–14. Vyloučení: 1–1. Využití: 1–0.

VítkoviceHattrick
Souček (Jasiok) – Kuczera, Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek, Čonka-Skyba, Choma, Sladký, Gattnar, Sidunov, Šindler, Švajný, Hájek, Bräuer, Delong, Matejčík, Besta, KaletaLétal (Kolajta) – Brom, Zach, Kostka, Sládeček, Procházka, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Leško, Slezák, Dvořák, Nagy, Halama, Kůra M., Máček, Hronek, Vlach

Ohlasy trenérů

Pavel Brus (Vítkovice): „Měl jsem trochu obavy po pondělním utkání s Libercem, kdy jsme dali hodně gólů, že povolíme v hlavě. Nějakým způsobem jsme to však během týdne probrali a kluci k utkání přistoupili svědomitě. Věděli jsme, že nás čeká tým, jenž dobře brání a hraje fyzicky. Po první třetině to bylo pouze 1:0, pak jsme celkově spravili pohyb i tlak do branky. Souča (brankář Lukáš Souček) sice chytil Hattricku pár dobrých brejků, ale i my jsme jich hromadu neproměnili. Za mě zasloužená výhra.“

Marek Fiala (Hattrick): „Začátek jsme celkem zachytili. První třetina nebyla špatná a měli jsme nějaké šance, abychom se dostali do pohody a možná šli i do vedení. Bohužel jsme je neproměnili a utkání víceméně rozhodl začátek druhé části, kdy soupeř dal tři rychlé góly. Vítkovice potom hrály s lehkostí, nám naopak ztěžkly nohy a všude jsme byli později. Přesto jsme do půlky utkání nějaké příležitosti měli, ale nekvalita v jejich řešení a zakončení rozhodla. Pro nás je ponaučení, že musíme být v těchto situacích důraznější a zlomili střeleckou neschopnost.“