LiberecHattrick
8:1(10:0, 4:0, 2:2)
ne 30. 1. 2022 17:00 @ SH Dukla Liberec, Livesport Superliga, 25. kolo

Hattrick jede z Liberce s prázdnou, rozhodla první třetina

Co se podařilo před rokem v Liberci, letos florbalistům Hattricku nevyšlo. Severočeši ve 25. kole Livesport Superligy porazili Brňany, které ještě čeká tuhý boj o co nejlepší pozici do play-down.

FBC Liberec –⁠ FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:1 (5:0, 2:0, 1:1)

V zahajovací formaci se objevil Matyáš Kůra, který v ní nahradil oproti minulým duelům Lukáše Vlacha. Do brankoviště šel Ondřej Kolajta, jemuž z lavičky kryl záda junior Radek Korba. Na soupisku se vrátil po zranění Tadeáš Gryc, od začátku však bylo znát, že převahu má Liberec. Tým vedený Petrem Salátem nakonec vyhrál přesvědčivě 8:1 a Brno sklouzlo na třinácté místo superligy.

Kdo bude soupeřem Hattricku do play-down, se teprve ukáže. Jedenáctá Česká Lípa i dvanácté Pardubice mají dvě utkání k dobru a bude záležet, jak v nich obstojí. Zato na Jihomoravany čeka už jen jediné měření sil, a to doma proti šestému Chodovu.

Liberec se úspěchu výrazně přiblížil během první třetiny, kdy si vytvořil solidní náskok o pět branek. Podle zápasových statistik přitom byl počet střel prakticky vyrovnaný, jenže Severočeši byli mnohem dravější a přesnější. Ve druhé části potom završil třígólový večer Filip Smutný a Brňanům scházelo již sedm tref.

Do třetího dějství naskočili hosté s cílem zlepšit dojem, což potvrdil brankou z 51. minuty Lukáš Jalový. Brzy ale následovala odpověď Liberce, jenž tedy uhájil vysoký rozdíl ve skóre až do úplného konce. Vedle Smutného individuálně zazářil další domácí hráč Vojtěch Wiener díky třem asistencím.

Kvůli porážce ztratil Hattrick slibnou bilanci z uplynulých sezón. Šlo totiž o historicky první superligovou prohru na liberecké půdě, když předchozí výsledky měly podobu 5:2 a 5:4 pro Brno. Mančaft z města pod Ještědem tak potvrdil devátou příčku, kde i velmi pravděpodobně zůstane.

Vůbec poprvé si zahrál v Liberci jako soupeř Lukáš Lhota, který působí v Hattricku od loňského léta. Na hřišti strávil přes devatenáct minut, nicméně odešel z něj bodově naprázdno. I přesto však Lhota patří mezi čtyři nejproduktivnější hráče týmu se sedmi góly a šesti asistencemi.

Další zápas se Hattricku rýsuje na neděli 13. února, kdy je na programu konec základní části. Dlouhodobou fázi superligy završí FBŠ doma proti Chodovu se začátkem v 17.00. Přijďte sledovat bitvu o konečnou pozici před play-down přímo do haly, vstupenky získáte ZDE.

Branky a nahrávky: 4. Janeček (Smutný), 7. Valeš (Janeček), 9. Dlesk, 17. Václavík, 20. Smutný (Wiener), 26. Smutný (Wiener), 36. Wiener (Smutný), 57. Kopecký (Ferdan) – 51. Jalový. Střely: 19–25. Vyloučení: 1–0. Využití: 0–0. Diváků: 135. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora.

Mück (Chlad) – Klucho, Bitman, Dlesk, Šoltys, Pařízek, Janeček, Kopecký, Valeš, Mádlo, Vacek, Smutný, Baudisch, Ferdan, Macháč, Wiener, VáclavíkKolajta (Korba) – Kostka, Jalový, Suk, Gryc, Hájek, Musil – Brom, Kůra M., Dvořák – Lhota, Juhaňák, Procházka – Hronek Š., Bednář, Zouhar – Slezák