SK JihlavaHattrick
Odehráno
st 8. 3. 2023 19:15 @ SH SK Jihlava, 1. liga žen, 3. kolo

Rozhodující zápas pro ženy Jihlavy, Hattrick udolaly v prodloužení

Klíčové měření sil mezi Jihlavou a Hattrickem vyšlo lépe domácím. Brňanky naneštěstí neurvaly vítězství, které by je poslalo do osmifinále první ligy žen, kam místo nich míří družstvo z Vysočiny. Pro Jihomoravanky tak končí sezóna v úvodním kole play-off.

EAV SK Jihlava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:2, 2:1, 2:2 – 1:0)

Na to, že se Jihlava s Hattrickem střetávala v prvním kole vyřazovací části, měly vzájemné souboje velký náboj. Tomu odpovídaly také výsledky, kdy se podařilo každému týmu získat jedno vítězství. Proto nadešel třetí duel, jenž měl definitivně rozhodnout, kdo bude pokračovat dále.

Brňanky měly lepší úvod, když otevřely skóre díky Lindě Hyksové po necelých dvou minutách hry. Jihlava na tuto trefu sice reagovala, nicméně do konce třetiny se Hattrick přece jen vrátil do vedení. Tentokrát měla branku na svědomí Sabina Slováková.

Po přestávce dlouho žádný gól nepadl a atmosféra houstla. Aspoň podle střeleckých statistik však bylo vidět, že Jihlava má mírně navrch. To se posléze ukázalo také ve skóre vyrovnáním domácích na 2:2. Hyksová ovšem znovu nezahálela a přece jen vrátila Hattricku těsný náskok.

Z prostředního dějství ale měla přece jen lepší dojem Jihlava. Krátce před jeho závěrečným hvizdem dostalo SK míček za brankovou čáru potřetí a Hattrick věděl, že ho ještě čekají pořádné nervy ve třetí fázi zápasu. V ní se zdálo, že by mohla hodně pomoct blesková trefa, jenže postupem času byla situace odlišná.

Zhruba devět minut před koncem odskočilo Brno již na 5:3 a vývoj vypadal poměrně slibně. Domácímu celku se však naskytla přesilovka pěti proti třem a Jihlava se rychle dotáhla na remízový výsledek. Ten znamenal prodloužení a nejnapínavější možné rozuzlení série.

Hattricku se nepodařilo proměnit v přidaném času samostatný únik, za což byl následně krutě potrestán. Jihlavská Kateřina Bícová totiž svoji příležitost zužitkovala a zajistila domácím velmi cennou výhru 6:5. Brňanky tak musí skousnout konec ligového ročníku, zatímco SK pokračuje do série osmifinále první ligy žen proti Třinci.

Odkaz s informacemi k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.

Branky a nahrávky: 4. Šulová (Jašková), 29. Levová (Dvořáková), 38. Jašková (Šulová), 54. Vytisková (Krčálová V.), 55. Šulová (Vytisková), 62. Bícová (Dvořáková) – 2. Hyksová (Skořinská), 17. Slováková (Hyksová), 33. Hyksová (Slováková), 41. Hyksová (Slováková), 51. Macejáková. Trestné minuty: 4:4. Využití: 2:0. Střely: 27:25. Rozhodčí: Jan Barimov, Jan Beránek. Diváků: 71.