FBŠ Hattrick Brno

Rozjeté holky Hattricku! O víkendu braly další dvě výhry

Rovnou pět bodů ze šesti možných zůstalo doma! Ženy Hattricku obstály ve dvojkole první ligy – východ proti Dačicím a Jihlavě, které přineslo jak jednoznačný úspěch, tak i napínavou bitvu s nájezdovým rozuzlením.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Centropen Dačice 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Hattrick povzbuzen vítězstvím z předchozího kola nezaváhal ani proti Dačicím. Právě nad tímto soupeřem zaznamenal druhé vítězství za sebou, když si s ním poradil poměrně jasně 8:2. Hned polovina všech brněnských gólů ovšem padla až během posledního dějství, kdy se o výsledku definitivně rozhodlo.

„Do zápasu se podařily přenést prvky z tréninku, ale stále je na čem pracovat, hlavně v obranné činnosti,” podotkl v pozápasovém hodnocení trenéra Brňanek Tomáš Sklář. Klíčové však bylo, že si družstvo připsalo zasloužené tři body a mohl jít s klidem do nedělního střetnutí. K úspěchu pomohla Hattricku třemi trefami a dvěma asistencemi Linda Hyksová, individuálně se rozjely i Šárka Zhébalová (2+1) či Zuzana Wilczek (0+3).

Branky a nahrávky: 9. Skořinská (Slováková), 12. Hyksová (Wilczek), 22. Hyksová (Wilczek), 36. Hyksová (Zhébalová), 46. Skřivánková (Hyksová), 56. Zhébalová (Hyksová), 58. Zhébalová (Wilczek), 60. Brančíková (Souralová) – 16. Hrnečková (Petrlíková), 52. Plavcová. Trestné minuty: 0:4. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 59:40. Diváků: 21.

HattrickDačice
Vanďurková – Růžičková, Václavíková, Praxová, Skořinská, Slováková (C) – Hyksová, Rozenbergová V., Wilczek, Zhébalová, Skřivánková, Mášová, Souralová, Zmrzlá, BrančíkováMiksová – Kratochvílová (C), Šmahelová, Hrnečková, Petrlíková, Kolářová – Bártů, Distelová, Lélyová, Plavcová, Divišová

FBŠ Hummel Hattrick Brno – EAV SK Jihlava 5:4pn (0:2, 2:2, 2:0 – 0:0)

Nedělní bitva už byla o poznání rovnocennější. Nejdříve byla lepší Jihlava, která získala vedení 2:0 a doufala, že ve druhé třetině rozdíl prohloubí. To se ovšem nestalo a zdálo se, že se Brno výkonnostně zvedá. Ani dva góly domácích ale nestačily a i po čtyřiceti minutách měly soupeřky stále výsledkově navrch.

Ve třetí části se Hattrick přece jen dotáhl na remízový stav 4:4, jenž znamenal prodloužení a následně i nájezdy. V nich se předvedla Tereza Brančíková, která definitivně přiřkla bonusový bod ve prospěch FBŠ. Jihomoravské florbalistky tím odskočily v tabulce o pět bodů osmým Svitavám a přiblížily se na jediný bod šestému Hradci Králové.

Lauf se pokusí Brňanky prodloužit o víkendu 16. a 17. prosince, kdy zamíří do Horní Suché a Svitav. Jestliže by natáhly aktuální sérii tří vyhraných duelů v řadě, rozhodně by si znatelně zpříjemnily nadcházející vánoční čas.

Branky a nahrávky: 32. Wilczek (Zhébalová), 37. Hyksová (Zhébalová), 48. Zhébalová (Wilczek), 49. Hyksová (Wilczek), rozh. nájezd Brančíková – 6. Bícová (Vytisková), 17. Bícová (Krčálová H.), 33. Bícová (Krčálová H.), 40. Bednářová (Šmahelová). Trestné minuty: 0:2. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 24:31. Diváků: 21.

HattrickJihlava
Vanďurková – Skřivánková, Rozenbergová V., Hyksová, Souralová, Wilczek – Růžičková, Slováková (C), Zhébalová, Václavíková, Praxová, Mášová, Skořinská, Šorfová, BrančíkováKulíšková – Krčálová K., Kittlerová, Procházková, Běhounková, Dolejší, Levová – Bícová, Krčálová H. (C), Vytisková – Jašková, Šulová, Dvořáková – Bednářová, Kalinová, Šmahelová – Vilišová, Homolová