Salming Cup: Bronzoví mladší žáci a další super výsledky

Vydařenou misi absolvovala mládež Hattricku před startem ligové sezóny. Pět družstev vyrazilo do Prahy na prestižní Salming Cup, kde se dokonce některá z nich dostala až mezi nejlepší ze všech. Jaké výsledky zaznamenaly mladé naděje klubu?

Na nejvyšší umístění dosáhl Hattrrick U13, který si vedl perfektně již od základních skupin. Na úvod turnaje přetlačil Chodov 5:3, na což navázal stejným výsledkem proti Panthers Praha. Když se k tomu přičte kontumační výhra, znamenalo to plný počet bodů Brna a první místo skupiny.

Pořádné drama se následně odehrálo ve čtvrtfinále proti Tatranu Střešovice Red. Jako první šli do vedení Pražané, jenže náskok zkraje utkání jim vydržel jen necelé tři minuty. Hattrick rychle odpověděl trefou Vojtěcha Jonáše, po níž se skóre dlouho neměnilo. Rozhodnutí přišlo až ve druhém poločase z hole Karla Weisse, jehož gól na 2:1 určil finální výsledek a postup Brňanů.

Cestu za titulem však zmařila Hattricku Sparta, když vzájemný duel ovládla 8:3. Mladší žáci z jižní Moravy se proto začali soustředit na souboj o bronz, do něhož jim turnaj přiřadil Kanonýry Kladno. Branky padaly až ve druhé půli, přičemž Hattrick U13 šel dvakrát do vedení. Soupeř ovšem pokaždé odpověděl a dostal se i do mírného vedení chvilku před koncem.

Kritický moment nakonec zvládl Hattrick vyrovnáním Weisse, který poslal zápas do nájezdů. V nich si připsal rozhodující střílení Šimon Mahdal a brněnský tým oslavil zisk cenného kovu. Pro Hattrick fantastický úspěch na kvalitní florbalové akci.

Mezi nejlepší čtveřici turnaje postoupil také Hattrick U17, byť ve skupině nestačil na Liberec ani Tatran, což ho odsunulo na třetí příčku tabulky. Jediné tři body urvali dorostenci hned v prvním utkání nad Black Angels hubeným skóre 1:0. Vyřazovací část ovšem přinesla skvělé postupy přes Panthers Praha v předkole (3:2) a Mladou Boleslav v osmifinále (4:1).

Pořádná bitva potom nastala ve čtvrtfinále, a to v podobě brněnského derby s Bulldogs. V něm vedl rival už 3:0 a zdálo se, že míří za zaslouženým vítězstvím. Hattrick se ale fantasticky vzepřel a pěti brankami za sebou vybojoval účast v semifinále, zatímco Bulldogs jenom snížili na kontaktní rozdíl.

Semifinále ani zápas o třetí místo však týmu U17 úplně nesedly a musel skousnout porážky 3:4 od Gullivers a 2:4 s Bohemians. I přesto náleží družstvu pochvala za parádní reprezentaci klubu.

Výhru, remízu i prohru měl na kontě výběr U15 po základní skupině, kde dále účinkovala Sparta, Black Angels a Písek. To postavilo Brnu jako soupeře do předkola Gorily Plzeň, které byly nad síly Jihomoravanů. Bez jediného bodu pak skončil Hattrick U19, jenž se výsledkově zvedl osmifinálovým vítězstvím 6:3 nad Bulldogs. Na Liberec ale byli junioři krátcí a podlehli mu těsně 2:3.

Výběr elévů U11, který nastupoval systémem 3+1, porazil ve skupině Jesenici 10:6. Po dvou porážkách ve skupině dokázal tým gólově přestřílet Panthers (9:5), v dalším kole však vystavila Hattricku stopku Mladá Boleslav.