ChodovHattrick
8:4(4:2, 4:2, 8:4)
ne 3. 10. 2021 16:30 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 6. kolo

Šance lépe využil Chodov, Hattrick míří domů s prázdnou

Hratelný soupeř, ale výsledek činí nula bodů. Florbalisté Hattricku v šestém kole Livesport Superligy bojovali na Chodově, kde se museli smířit s porážkou 4:8. Definitivně pro Pražany rozhodla třetí třetina, během níž si vytvořili pohodlnější náskok.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)

Zahajovací lajna přinesla gólmanskou premiéru. Vůbec poprvé v dresu Hattricku se představil Zdeněk Raška, který dostal šanci proti tradičnímu účastníkovi soutěže. Ani přes obětavý výkon ale nedotáhl Brno k vítězství, když hosté padli o čtyři trefy. Poprvé v ročníku proto spadli na poslední místo superligové tabulky.

Raška při debutu v Livesport Superlize udělal 21 zákroků proti 29 střelám domácích. Jeho úspěšnost zákroků se tak vyšplhala na číslo 72,41 procent, čímž zastínil i chodovského brankáře Karla Hodíka. Juniorský mistr světa měl mírně přes 69 procent a mohl být rád, že bilance nakonec stačila k výhře.

V první třetině hrál Hattrick vyrovnaný souboj a hájil skóre 1:1. Samotný závěr dějství ale vyšel lépe Chodovu, který se ujal vedení 2:1 v čase 19:54. Do poloviny zápasu přitom náskok posílil a Brňanům situaci dost zkomplikovali. Svěřenci Marka Fialy ovšem stále makali a Matěj Hronek svojí druhou trefou v sezóně upravoval na dohnatelný stav 2:4.

Do hlavního rozdílu ale utekli Pražané ve třetí třetině. V jednu chvíli měli domácí hráči dokonce výhodu šesti branek a Hattrick se marně dotahoval. Až v posledních minutách zmírnili manko Jakub Procházka s Reném Slezákem, nicméně na ztracených bodech to už nich nezměnilo. A to ani přesto, že Chodov často působil poměrně nejistě a sám dělal zbytečné chyby.

Další dva body přidal do individuální produktivity Lukáš Jalový. Obránce s osmičkou na zádech se díky nim osamostatnil na čele klubového bodování. Celkově jich v aktuálním ročníku nastřádal už devět za tři trefy a šest asistencí. Jeho nejbližším pronásledovatelem je Tomáš Brom (3+4).

Hattrick ani napotřetí nezlomil kouzlo Jižního Města. Na superligový úspěch z Chodova čeká klub již od svého premiérového zápasu mezi elitou, jež se konalo předloni v září. Poprvé tam Hattrick inkasoval třináctkrát, na druhý pokus desetkrát a teď stáhl počet inkasovaných gólů na osm.

Florbalisté Brna sice jdou na spodek tabulky, nicméně ani to je nesmí zastavit. Už za týden, v neděli 10. října, je čeká poslední duel před reprezentační pauzou v Mladé Boleslavi. Proti extrémně silnému soupeři tak potřebují podat nejlepší možný výkon. Příští domácí zápas potom Hattrick čeká v pondělí 18. října v hale Vodova, kde hostí televizní střetnutí s Panthers Otrokovice.

Branky a nahrávky: 15. Eremiáš (Majer), 20. Skřivánek (Podhráský), 25. Ondrušek (Komárek), 31. Maxa (Ondrušek), 47. Majer (Vávra), 53. Eremiáš (Majer), 54. Vošta (Komárek), 55. Vošta (Plíhal) – 16. Jalový (Fuchs), 38. Hronek M. (Lhota), 56. Procházka (Jalový), 57. Slezák (Sládeček). Střely: 29–13. Vyloučení: 2–1. Využití: 0–1. Diváků: 73. Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

Hodík (Pergler) – Slunečko, Bauer, Podhráský, Strnad, Maxa, Pospíchal, Komárek, Plíhal, Vošta, Vávra, Netrefa, Ondrušek, Skřivánek, Josefovič, Kafka, Eremiáš, Majer, HorkýRaška (Létal) – Suk, Kůra J., Sládeček, Lhota, Jalový, Juhaňák, Dvořák, Bednář, Kůra M. – Kučera, Procházka, Vlach – Slezák, Kostka, Hronek M. – Brom, Fuchs, Hronek Š.