Semifinálový mečbol! Hattrick získal nad Ústím dvě výhry

Výsledkově to ani nemohlo být lepší! Hattrick doma pokračoval v play-off první ligy, kde odehrál úvodní zápasy semifinále. Brňané nad Florbalem Ústí v obou případech zvítězili a udělali důležité kroky na vysněné cestě do superligy.

1. semifinále: FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 10:4 (3:1, 1:0, 6:3)

Hattrick hned na začátku série ukázal to, co se mu povedlo už během čtvrtfinále. David Coufal byl na konci rychlé spolupráce a hned v první minutě otevřel skóre utkání. Domácí tým se navíc držel v dobrém tempu a rozdíl branek ještě zvýšil. Výsledek 3:1 po úvodním dějství pak Brno posílilo ve druhé třetině, kdy se trefil Luděk Ondráček. Tím svěřenci Marka Fialy potvrdili, že zápas drželi pevně ve svých rukou.

Zřejmě klíčové momenty přišly na startu třetí části při oslabení Hattricku. Ústí nenaložilo s početní převahou vůbec podle představ a Matěj Hronek s Ondráčkem dvěma úniky upravili stav na 6:1. Prakticky hned poté Severočeši vystřídali brankáře a nový gólman Tomáš Hlava nešťastně dostal míček do vlastní sítě. Hattrick také v dalších minutách těžil ze svých šancí a přispěl ke konečnému výsledku 10:3. Ondráček s bilancí 3+3 překonal hranici sta bodů v sezóně, kaňkou se však stalo zranění Jakuba Andrleho.

Branky a nahrávky: 1. Coufal (Ondráček), 5. Coufal (Ondráček), 12. Hronek (Brom), 24. Ondráček (Kejík), 42. Hronek (Brom), 42. Ondráček, 44. vlastní gól, 48. Grábl (Ondráček), 50. Ondráček (Grábl), 50. Hronek (Fuchs) – 10. Kolstrunk, 54. Cabejšek (Semerád), 55. Janata (Sattler), 59. Cabejšek (Kopecký). Střely: 26–23. Vyloučení: 4–4. Využití: 0–0. Diváků: 173.

2. semifinále: FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Ústí 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

I když druhý duel nebyl tak bohatý na góly, Brňany to vůbec nemuselo mrzet. Hattrick totiž opět výborně zahájil zápas a vytěžil z prvního dějství náskok 3:1. Následující dvacetiminutovka přinesla dlouhé čekání na další branku, kdy si také Ústí vytvořilo pár nadějných pozic. Do kontaktu však Severočeši nešli a Brno díky trestnému střílení Ondráčka získalo výhodu 4:1.

Do poslední fáze utkání měli domácí hráči za úkol udržet vedení. Situaci jim sice zkomplikoval větší počet vyloučení, nicméně vítězství už zůstalo na straně Hattricku. Druhý úspěch v sérii střelecky potvrdil sedm sekund před koncem Jonáš Kůra, který se zrovna vrátil z trestné lavice a využil výhozu gólmana Filipa Kejíka. Jihomoravané vyhráli 5:1 a v sérii mají luxusní mečbol při skóre 2–0 na zápasy.

Branky a nahrávky: 6. Jalový (Kůra), 11. Brom (Fuchs), 18. Brom (Ondráček), 39. Ondráček, 60. Kůra (Kejík). Střely: 31–23. Vyloučení: 6–4. Využití: 1–0. Diváků: 127.

V dlouhodobých statistikách klubu se Marek Fuchs zařadil mezi deset hráčů s nejvíce body od sezóny 2005/06. Momentálně má na kontě 76 gólů a 42 asistencí. Z aktuálního kádru na tom zůstává nadále nejlépe Tomáš Brom se zápisem 75+83.

Hattrick se opět dostane do akce za týden. V sobotu 23. března bude moct FBŠ uzavřít semifinále na půdě Ústí. Pokud by výhru bral soupeř, pak se nabízí druhý mečbol série o den později.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„V neděli jsme stejně jako v sobotu dobře vstoupili do zápasu a během první třetiny jsme si vytvořili rozhodující náskok. Ve druhé části se soupeř stáhl a my jsme některé situace řešili příliš zbrkle, často trefovali blok a ztráceli míčky hned po založení útoku. To přinášelo Ústí rychlé přechody a získávalo pozice ke střele v naší nesrovnané obraně.

Hrozně důležité pak bylo proměněné trestné střílení na 4:1. To nám dodalo klid a ve třetím dějství jsme už hráli to, co jsme potřebovali. Chodili jsme i do brejků, byť neúspěšných. Závěr utkání v několika oslabeních byl náročný, ale kluci to skvěle odmakali. V sobotu rozhodoval dominantní výkon, v neděli nám potom zajistily druhý bod týmová práce a obětavost.“