Stále první! Utkání o čelo s Torpedem Havířov dopadlo úspěšně

Další body v kapse! Hattrick zvládl velmi důležitý zápas, díky kterému si upevnil pozici na čele první ligy. Přímý souboj o vedení v tabulce proti Exelsioru Havířov vyhrálo Brno 7:5, a to zejména s přispěním šesti bodů Luďka Ondráčka.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Exelsior Havířov 7:5 (3:1, 1:2, 3:2)

Domácí hráči zahájili utkání nejlepším možným způsobem. Hned v první minutě přišlo nahození, jež tečoval přesně za záda gólmana Luděk Ondráček. O chvíli později se radost na brněnské straně ještě znásobila, když Marek Fuchs zvyšoval na 2:0.

Po skvělém úvodu Hattricku následovala část hry, kdy se o šance pokoušely oba týmy. Obránci ale byli vždy na správném místě. Brňané se ani s postupujícím časem nebáli chodit do kombinací a odměnou se jim stala třetí branka. Přestože na ni Torpedo stihlo rychle reagovat, náskok zůstával v moci jeho soupeře.

Do druhé třetiny se šlo za stavu 3:1. Ve hře se začaly častěji objevovat vzájemné střety a rychlé útoky. Stále více se ukazovalo, že každý souboj o míček je důležitý. To se projevilo i při jedné ze ztrát Hattricku, po níž se trefil Matěj Černý z Havířova. Ten stejný hráč navíc uspěl díky volnému úderu a vyrovnal průběžný výsledek. Původně slibné vedení Brna tak bylo pryč.

Remíza ale netrvala dlouho. Půlminutu poté utekl Hattrick do přečíslení, Ondráček zkušeně podržel míček pro Davida Coufala a skóre se opět přiklonilo k domácím. Týmy Brna i Havířova chtěly útočit a výrazně přidaly na pohybu. Úroveň zápasu odpovídala tomu, že na sebe narazila nejužší špička soutěže.

Vynikající vstup zopakoval Hattrick také ve třetím dějství. Už potřetí se zapsal mezi střelce Ondráček a posílil náskok, o který Brno předtím přišlo. Ondráček se stal důležitou osobností utkání i tím, že posléze schytal faul u mantinelu a hosté šli na pět minut do čtyř. Právě během početní výhody vzal hráč s číslem 36 znovu zodpovědnost na sebe a zvýšil na rozdíl tří gólů. To mohlo domácí celek uklidnit do zbytku duelu.

Torpedo však nepřestalo hrát. Hostující mužstvo naopak zůstalo klidné a po oddechovém čase ještě dvakrát prostřelilo Filipa Kejíka. Úplnou tečku za střetnutím tak udělal až Jan Grábl, když zajistil výsledek 7:5. Všechny body zůstaly doma a Hattrick bral sedmé vítězství v sezóně.

FBŠ se drží s prakticky bezchybnou bilancí na pozici lídra. Ne všechny týmy ale mají odehraný stejný počet zápasů a mohou se v našlapané tabulce na Brňany pomalu dotahovat. Proto bude potřeba pokračovat v kvalitních výkonech i příští víkend na hřišti kunratického Startu98.

Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Sládeček), 2. Fuchs (Jalový), 9. Ondráček (Andrle), 27. Coufal (Ondráček), 42. Ondráček (Coufal), 51. Ondráček (Sládeček), 58. Grábl (Ondráček) – 12. Filip (Kloza), 24. Černý, 26. Černý (Klimeš), 53. Kozlík (Černý), 55. Černý (Tychtl). Střely: 38–18. Vyloučení: 1–1 (5 min.). Využití: 1–0. Diváků: 132.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Měli jsme super vstup do utkání a soupeř se prakticky nedostal přes půlku. Z toho rezultovalo vedení 3:0. Ke konci první třetiny Havířov přidal na pohybu v rozehrávce a my naopak ustoupili od kvalitní hry na míčku. Protivník začal kousat, což se promítlo stavem 3:3. Do konce druhé části trvalo, než jsme se zklidnili a začali opět hrát to, co chceme. V závěru jsme odmítli drama a získali výhru.

Musíme však zapracovat na přesilovce. Už podruhé jsme dostali pětiminutovou výhodu a nenaložili s ní pod tíhou okamžiku dobře. Dále je potřeba nepanikařit s míčkem a snažit se hrát naši hru po celý zápas. Ve chvíli, kdy od ní ustoupíme a jsme netrpěliví, dostáváme soupeře do tempa. Sebe naopak vystavujeme tlaku, protože jsme nuceni daleko více bránit.“