Č. LípaHattrick
7:6 po prodl.(8:2, 4:6, 0:4, 1:0)
pá 17. 12. 2021 19:00 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 18. kolo

Stíhací jízda v Lípě: Brňané z ní vyšli s bodem

Velké drama hostila Česká Lípa. Florbalisté Hattricku dotahovali v osmnáctém kole Livesport Superligy manko z první třetiny a vynutili si prodloužení. Důležité utkání o elitní desítku ale dopadlo v jejich neprospěch.

FBC 4CLEAN Česká Lípa –⁠ FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:6p (4:1, 2:3, 0:2 –⁠ 1:0)

Zahajovací formace zůstala stejná v posledním duelu před reprezentační pauzou. Během úvodního dějství se ale Hattrick dostal do ztráty, kterou nakonec dohnal a vynutil si prodloužení. V něm ovšem rozhodli domácí na 7:6 a Brno zůstalo jedenácté, tři body za desátými Otrokovicemi. Právě proti Panthers čeká FBŠ další venkovní souboj.

Přidaný čas rozhodl Milan Tichý, díky němuž Lípa uspěla stejným výsledkem jako při prvním zápase v Brně. Hattrick tak v letošním ročníku už třikrát remizoval, jenže ani jednou následně nezískal bonusový bod. Bodově se nejvíce proti Hattricku dařilo Radku Krajcigrovi (2+1) a Danielu Štěrbovi (1+2).

Severočechům pomohla k úspěchu hlavně první třetina. Mezi třináctou a patnáctou minutou se trefili hned třikrát, což donutilo hosty vzít si oddechový čas. Trenér Jan Nizner navíc vystřídal gólmany, když místo Zdeňka Rašky šel do hry Ondřej Kolajta. Od té doby Hattrick inkasoval v normální hrací době pouze třikrát. Ani přes střeleckou převahu a zlepšený výkon to však na vítězství nestačilo.

Tři branky dal Šimon Hronek, což se v aktuální sezóně ještě nikomu z Hattricku nepodařilo. Stejný počin naposledy ukázal Tomáš Brom před takřka rokem v Liberci při obratu z 0:3 na 4:3. Poprvé byl v sestavě Kryštof Hájek, který hostuje z Otrokovic, nicméně do samotné hry nezasáhl.

Honba za desátou příčkou pokračuje pro brněnské hráče v neděli 19. prosince. Od 18 hodin totiž nastoupí venku proti Panthers, na něž se mohou bodově dotáhnout. Jednoznačně půjde o klíčový zápas směrem ke zbytku základní části.

Branky a nahrávky: 13. Ekl (Kopič), 14. Krajcigr (Štěrba), 15. Kopič (Kadlec), 19. Tichý, 31. Štěrba (Krajcigr), 39. Krajcigr (Štěrba), 64. Tichý (Novák) – 19. Hronek Š. (Gryc), 24. Hronek Š. (Zouhar), 29. Gryc (Zouhar), 30. Vlach (Jalový), 44. Juhaňák (Jalový), 44. Hronek Š. (Gryc). Střely: 11–24. Vyloučení: 1–1. Využití: 1–1. Diváků: 168. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt.