Střídání stráží: junioři přišli o čelo tabulky proti Ostravě

Mladí hráči FBC Ostrava zasadili Hattricku tvrdou ránu. V neděli zvítězili na hřišti Brna 7:4 a přeskočili svého soupeře v boji o první místo východní skupiny. Kvůli tomu se svěřenci kouče Jana Niznera propadli na třetí příčku soutěže.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC ČPP OSTRAVA 4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Ostravané v prvním dějství utekli do vedení o jeden gól, o které je připravil na začátku prostřední části Nikolas Zouhar. Tři trefy hostů mezi 36. a 39. minutou ale opět posunuly výsledek na stranu FBC, což Hattrick dostalo pořádně do úzkých.

Závěrečná třetina ještě přinesla snížení domácího týmu. Celkově to však nestačilo, protože Ostrava vždy odskočila a udržela si dostatečný náskok. V konečném součtu Brňané prohráli 4:7 a opustili svoji pozici na děleném čele tabulky.

„Slaboučký výkon. Během celého zápasu jsme nebyli schopni vytvořit si souvislejší tlak na bránu soupeře. Závěrečných deset minut už na obrat nestačí. Stále hledáme hráčské individuality, které by družstvo nastartovaly, když se nedaří. Gratuluji soupeři k zasloužené výhře,“ vyjádřil se trenér Nizner v komentáři po duelu.

Na prvních dvou místech nyní jsou FbC Hradec Králové a právě FBC Ostrava se 39 body. Hattrick však rozhodně není ze hry o triumf v základní části venku – stále má jedno utkání k dobru, přičemž na své rivaly ztrácí pouhé tři body. Jestli mezeru po posledním zaváhání dožene, se ukáže v neděli 2. února doma proti Olomouci.

Branky a nahrávky: 22. Zouhar (Pavlík), 49. Musil (Kůra), 51. Dvořák (Šamánek), 53. Gold – 15. Sasyn (Soukup), 36. Kašík (Chatrný), 37. Hurta (Soukup), 39. Sasyn (Soukup), 51. Sasyn (Kašík), 52. Sasyn (Hurta), 59. Šubert (Murín). Střely: 30–36. Vyloučení: 1–3. Využití: 2–1.