Superligová premiéra Hattricku nevyšla, všechny body bral Chodov

Historicky první zápas v Superlize mužů se dlouho vyvíjel celkem slibně. Hattrick ale nakonec podlehl Chodovu v úvodním kole soutěže 5:13, když se Pražanům povedla druhá půlka utkání. Nejlepším hráčem na straně Brna byl vyhlášen s bilancí jedné branky a dvou asistencí David Sládeček.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ Hummel Hattrick Brno 13:5 (4:4, 5:1, 4:0)

Začátek duelu ovlivnila rozlučka gólmana Jana Baráka s aktivní hráčskou kariérou, kdy se Barák představil v line-up sestavě domácího týmu. V brance potom strávil přesně jednu minutu a 34 sekund, než se za potlesku obecenstva definitivně rozloučil se svým působením na superligových hřištích. Místo něj naskočila mezi tyče letní posila Chodova Michal Rebro.

A v dalších minutách odstartovala parádní přestřelka. Svůj 300. zápas v nejvyšší soutěži otevřel gólově Luděk Ondráček, který zároveň vstřelil první branku Hattricku v historii superligy. Zhruba o minutu později sice přišlo vyrovnání, ale Brňané následně utekli do vedení 3:1 a působili sebevědomým dojmem. Pražané ztráceli i 2:4, jenže takové skóre si už nenechali líbit a ještě do konce první třetiny stihli dorovnat.

Mírný náskok si Chodov vytvořil až díky využité přesilovce ve 22. minutě hry. Ani to však neznamenalo klíčový moment utkání, protože Hattrick se držel své taktiky a David Coufal z rychlého běhu opět smazal manko. V polovině duelu tak platil remízový stav a vše bylo otevřené. Nicméně domácí mužstvo postupně začalo být mnohem efektivnější vepředu a udělalo si dostatečnou rezervu gólů. Po prostředním dějství vedli svěřenci Davida Podhráského 9:5.

Poslední třetina pokračovala v podobném duchu jako závěr té předchozí. Hráči Chodova se poměrně snadno dostávali k šancím a nenechali Hattricku žádný prostor, aby se vrátil do boje o body. V individuálních statistikách nejvíce vynikl výkon Marka Vávry, který nastřílel Filipu Kejíkovi tři branky a přidal dvě asistence. Na straně hostů získal cenu pro nejlepšího florbalistu David Sládeček, jemuž se podařilo nastřádat bilanci 1+2.

Díky vysokému vítězství míří Chodov na průběžné druhé místo tabulky. Pro Hattrick to naopak znamená třináctou příčku před následujícím kolem, které se odehraje v domácí hale SH Maloměřice. Brňané v neděli 22. září přivítají na svém hřišti další silný tým, jímž bude Technology Mladá Boleslav.

Branky a nahrávky: 8. Plíhal (Řezáč), 12. M. Vávra (Krbec), 16. J. Koutný (Vošta), 20. Pražan (Krbec), 22. Ondrušek (Matejčík), 34. Řezáč (J. Koutný), 37. M. Koutný (Ondrušek), 38. M. Vávra (Krbec), 39. Pražan (M. Vávra), 43. Plíhal (Řezáč), 49. Mikeš (M. Vávra), 55. Krbec (Mikeš), 58. M. Vávra (Mikeš) – 7. Ondráček (Sládeček), 10. Vlach (Hronek), 11. Sládeček, 14. Grábl (Coufal), 28. Coufal (Sládeček). Vyloučení: 0–2. Využití: 2–0. Diváků: 261.

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov): „Výsledek hezký, některé fáze druhé poloviny zápasu také. Ale to, co jsme předvedli v první třetině, je neomluvitelné. Chtěl bych poděkovat Hattricku za shovívavost při organizaci, divákům za atmosféru, ale narovinu říkám, že mě mrzí, že jich tu pro Bariho nebylo daleko víc. Bari! Díky!“

Marek Fiala (Hattrick): „Do půlky zápasu jsme se prezentovali poctivým výkonem, který podpořil náš kvalitní přechod po zisku míčku. Utkání se zlomilo individuálními chybami, po nichž soupeř odskočil ve skóre. Od té chvíle jsme bránili hodně naivně a pouštěli Chodov lacině do předbrankového prostoru. Víme, kde byly chyby, a zapracujeme na nich do dalšího kola.“