Těsnou bitvu až do posledních minut zvládla vítězně Mladá Boleslav

Takové problémy Boleslav zřejmě nečekala. Vicemistr loňské sezóny odehrál druhé kolo superligy v Maloměřicích proti Hattricku Brno, kde domácí živili až do posledních minut naději na body. Středočeši však i díky třem gólům Jiřího Curneyho uspěli 4:2. Na straně Brna se dvakrát trefil Martin Nagy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Technology Florbal MB 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Favorit z Mladé Boleslavi si od začátku tvořil více šancí a Hattrick se musel pečlivě soustředit na obranu. Ani to však neznamenalo, že by se občas neobjevila také příležitost na opačné straně. Zajímavý moment, kdy se míček kutálel u brankové čáry Technology, ale Brno nevyužilo a tlak proměnil soupeř. Skóre otevřel přesnou střelou z osmé minuty Jiří Curney.

A ze strany středočeského kanonýra nešlo o jedinou úspěšnou akci. Curney se opět dostal k míčku při vyloučení Hattricku a překvapil Filipa Kejíka pokusem mezi nohy. Domácí hráči se ovšem nenechali zahnat do kouta a pokoušeli se ještě zjednodušit přechod do útoku. A to se nakonec i vyplatilo. Vteřinu před závěrem první části nahodil míček z dálky Jonáš Kůra a Martin Nagy doklepával do sítě.

Ve druhé třetině Hattrick ze všech sil usiloval o vyrovnání. Jenže i když se několikrát přibližoval k brance Petra Musila, defenziva Boleslavi všechny problémy dobře vyřešila. Místo toho tak přišla rána poblíž Kejíka a Jakub Bína vrátil hostům náskok o dva góly. Svěřenci Marka Fialy se marně snažili skórovat také v následujících minutách a do posledního dějství přetrval výsledek 1:3.

Během něj se Technology naskytla další přesilovka, tentokrát Hattrick však nenechal projít za Kejíka žádný míček. Brňané přitom získávali jistotu i směrem do útoku a Boleslav čelila řadě nepříjemných šancí. Statečný výkon domácích nenechával Středočechy v klidu, protože si určitě nepředstavovali, že budou mít proti nováčkovi soutěže tak těžkou práci. Opak byl ale pravdou a Martin Nagy dal v 55. minutě svůj druhý gól, kterým upravil skóre na 2:3. Schylovalo se k nejnapínavějšímu možnému závěru.

Po oddechovém čase pokračoval Hattrick v obrovské snaze po vyrovnání. Přišlo ovšem vyloučení a Technology dávalo na konečný stav 4:2. Domácí tým prohrál podruhé z úvodních dvou kol superligy a zatím se musí smířit s posledním místem tabulky.

Třetí kolo nejvyšší soutěže čeká Brno už v pondělí 23. září, kdy absolvuje televizní utkání v Otrokovicích. Přímý přenos můžete sledovat od 17.45 hodin na stanici ČT Sport.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 20. Nagy (Kůra), 55. Nagy (Coufal) – 8. Curney (Natov), 14. Curney (Krzyžanek), 28. Bína (Gruber), 60. Curney (Natov). Střely: 11–26. Vyloučení: 3 + OS – 1. Využití: 1–2. Diváků: 186.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Z mého pohledu musím duel hodnotit pozitivně, protože jsme hráli se soupeřem, který má velkou individuální kvalitu. Myslím si, že jsme k utkání přistoupili přesně, jak jsme si řekli. Plnili jsme po celých šedesát minut pokyny a až do konce jsme se drželi ve hře o body.“

Petr Novotný (Boleslav): „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas na balónku, v dobrém tempu. Utkání se nám nedařilo zlomit, a když domácí v závěru korigovali na 2:3, tak jsme museli ještě odehrát těžkou koncovku, kterou nám ulehčil domácí hráč vyloučením. Domnívám se, že v této hale se bude hrát každému špatně.“