Trápení pokračuje: Hattrick ztratil vedení o dva góly

Hattricku utekly další důležité body. V osmnáctém kole superligy podlehli Brňané na domácím hřišti Královským Vinohradům, které uspěly i přes brzké manko 0:2.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:7 (2:1, 0:3, 1:3)

Začátek utkání patřil Hattricku, který držel míček a nepouštěl Vinohrady z jejich obranné půlky. Navíc hodně střílel a hosté museli blokovat časté rány. To ale nezvládli v páté minutě, kdy parádní kombinaci přesně doklepl Luděk Ondráček. A nebyla to jediná povedená akce Hattricku, protože brzy se mezi střelce přidal i Marek Fuchs.

Vinohradům pomohlo vyloučení domácích, které přišlo zhruba v polovině dějství. Brněnští hráči se ani na chvíli nezastavili a byli rádi, když oslabení přežili bez inkasovaného gólu. Radost jim ale zkazila následná chyba v rozehrávce a SKV se dotáhlo na kontaktní rozdíl. Pražané pak měli i úspěšný vstup do druhé třetiny a vyrovnali na 2:2.

Hattrick upadl do herního útlumu a čelil dalším šancím Sokola. Florbalistům Vinohrad se naskytla klíčová akce ve chvíli, kdy Brno zaváhalo u mantinelu a hosté proměnili bleskový brejk. Náskok jim tak dodal sebevědomí, zatímco Hattrick pouze těžko dostával soupeře pod delší tlak. Výhodnou situaci si Vinohrady ještě pojistily brankou Lukáše Gregora z trestného střílení a pokračovaly s vervou do zbytku zápasu. Domácí hráče navíc poznamenalo zranění Davida Coufala.

Nešťastné zranění utrpěl ve třetí třetině také vinohradský Jiří Strobach. Ani to však SKV nezastrašilo a jejich náskok zvýšil na 5:2 Gregor – pražský střelec se tak trefil už potřetí v utkání. Hattricku proto přišla vhod přesilovka, během které snižoval na 3:5 a stále měl naději na vyrovnání. Ta ale nadobro zmizela v závěru duelu po dvou gólech Sokola do prázdné branky.

Přestože Brňané postupně zlepšili útok, více už nestihli. Na hosty nestačili 3:7 a stále jim patří předposlední místo tabulky. Další utkání superligy a s ním možnost bodovat se Hattricku nabízí v neděli 22. prosince, kdy do haly v Maloměřicích přijede FBC Ostrava.

Branky a nahrávky: 5. Ondráček (Hronek), 6. Fuchs (Hronek), 53. Fuchs (Ondráček) – 18. Gregor (Svoboda), 21. Z. Stuchlík (Svoboda), 25. Šaroch (Hartman), 35. Gregor, 50. Gregor (Z. Stuchlík), 58. Bína (Richtr), 60. Svoboda (Richtr). Střely: 22–22. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–0. Diváků: 105.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Vstup do zápasu se nám povedl. Byli jsme aktivnější, lepší a měli jsme více šancí. Dostali jsme se do dobrého vedení, ale trochu nás přibrzdila koncovka první třetiny. Hned na začátku druhé části potom srovnal a spadli jsme se do nějaké křeče, ze které jsme se do závěru třetiny už nedostali. Přestože si myslím, že třetí část nebyla z naší strany špatná a snažili jsme se hrát aktivněji, tak nám ve finální fázi chyběly klid i kvalita a utkání jsme nezvládli.“

David Bouša (Vinohrady): „Zápas to hezký nebyl. Občas to byla spíš šavlovaná z obou stran, ale díky dobrému nastavení v hlavách a dodržení taktiky jsme ho zvládli. Škoda zranění na obou stranách.“