Úspěšné derby! Junioři Hattricku vyhráli gólem z poslední minuty

Dramatický závěr zápasu dopadl lépe pro Hattrick. Celostátní soutěž juniorů pokračovala třetím kolem kvalifikace, ve kterém tým FBŠ odehrál brněnské derby proti Bulldogs. Rozhodující gól přišel až v posledních vteřinách duelu, kdy se trefil Matěj Bednář.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Bulldogs Brno 6:5 (1:3, 2:1, 2:1)

Povedenější vstup do utkání přitom měli buldoci, když je poslal už po necelých čtyřiceti sekundách do vedení Jan Černovický. Vyrovnání však přišlo poměrně brzy, protože se ve čtvrté minutě střelecky prosadil Jan David Šamánek. Do konce úvodní třetiny ale padly ještě dvě branky, přičemž obě šly do sítě Hattricku.

Ve druhém dějství se situace výrazně obrátila. Tentokrát to totiž byl Hattrick, kdo předváděl lepší zakončení, a dotáhl se na remízu 4:4. Z juniorů FBŠ si postupně připsali gól Oliver Gold, Martin Umlášek a Ondřej Pavlík. Do poslední fáze zápasu tak zůstávalo vše otevřené.

Napínavý souboj pokračoval pátou brankou domácích z hole Jakuba Beneše, na kterou ale úspěšně odpověděl za Bulldogs Ondřej Tomík. S přibývajícím se koncem utkání to vypadalo, že dojde na prodloužení. Tomu však zabránil Matěj Bednář svým rozhodujícím gólem v čase 59:17. Právě to byl klíčový moment, který přiřkl Hattricku výhru 6:5.

K vítěznému duelu se vyjádřil trenér juniorů Jan Nizner: „Každý zápas v městském derby má svůj specifický náboj. Situace ve skupině, za které jsme nastupovali do duelu s Bulldogs, samozřejmě nebyla pro nás dobrá. K tomu všemu se přidaly, těsně před víkendem, nějaké absence ze základního kádru. Tohle vše se určitě podepsalo na výkonu hráčů při nástupu do utkání, který nebyl dobrý. Kluci vše ustáli, zabojovali a důležité body jsme uhráli. Pořád platí, že pro postup uděláme všichni maximum.“

V tříčlenné kvalifikační skupině G Hattricku nyní patří druhá pozice před Panthers Otrokovice. Ti však mají odehráno o jeden zápas méně. Čelo tabulky potom stále patří s náskokem jednoho bodu Bulldogs. Postup do elitní části juniorské ligy vede přes první příčku, případně pak i přes druhé místo a následnou další část kvalifikace.

Branky a nahrávky: 4. Šamánek (Kůra), 24. Gold (Umlášek), 32. Umlášek (Gold), 35. Pavlík (Bednář), 43. Beneš (Hronek), 60. Bednář – 1. Černovický (Vaverčák), 13. Laus (Antel), 19. Laus, 34. Brucháček (Tomík), 46. Tomík (Urbánek). Střely: 25–18. Vyloučení: 0–2. Využití: 0–0. Diváků: 63.