Úspěšný vstup do ligy! Náchod dostal od Hattricku desítku

Brňané zvládli úvod sezóny s naprostým přehledem. Letošní ročník první ligy totiž zahájili výhrou 10:0 nad nováčkem z Náchoda. Utkání měl Hattrick většinu času pod kontrolou, což potvrdili i třígóloví střelci Luděk Ondráček a David Coufal.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Primátor Náchod 10:0

Svoji převahu ukázalo Brno už po dvaceti sekundách hry, kdy se dostalo do první větší šance. Hráči Hattricku ukazovali chuť po útočení, která v dalších minutách přinesla spoustu pěkných akcí. Náchod tak musel čekat na ojedinělé brejky.

Domácí tým otevřel skóre v polovině první třetiny. Nápor před brankou soupeře zužitkoval z dorážky Marek Fuchs. Podobným stylem Hattrick pokračoval i nadále a několikrát mu chyběl jen kousek, aby svůj náskok ještě zvýšil.

Herní sebevědomí a aktivita byly jasně na straně FBŠ. Díky tomu střelecky vynikl také Jan Grábl a připravil Hattricku slibnou pozici směrem k druhému dějství. Úspěšně si vedla i obrana, jež nenechala Náchodu žádný prostor navíc.

Prostřední třetinu zahájil Hattrick tím nejlepším způsobem. Během tří minut dal tři góly a definitivně soupeři odskočil. Jednu trefu přitom zaznamenal Luděk Ondráček z trestného střílení a další vstřelil David Coufal v přesilovce.

Náchod čekal na chvíle, kdy FBŠ po nepřesnostech ztrácelo míčky. V koncovce se ale Východočechům příliš nedařilo a Filip Kejík každou situaci vyřešil. Domácí defenziva si věděla rady také při hře ve čtyřech po vyloučení Zdeňka Malicha. Stále však platilo, že mnohem více času strávilo vepředu Brno.

Do závěrečné fáze utkání šel Hattrick s nižším nasazením. Přesto mu nedělalo problém překonat střed hřiště a připravovat Náchodu náročné momenty. Zásluhou toho si připsali Brňané tři slepené góly a Primátor si vzal za stavu 0:9 time-out.

Oddechový čas už ale vývoj zápasu nezměnil. Svým třetím zásahem uzavřel skóre na konečných 10:0 Coufal, jenž tak doplnil nejproduktivnějšího hráče duelu Ondráčka (3+4). Pro Kejíka pak šlo o druhou vychytanou nulu v dospělém florbale.

Hattrick je s vysokým rozdílem branek aktuálně v čele první ligy. Už v neděli jej ovšem čeká druhé kolo na půdě Hurricanu Karlovy Vary, kde bude chtít úvodní výsledek obhájit.

Branky a nahrávky: 10. Fuchs (Hronek), 15. Grábl (Ondráček), 21. Ondráček, 21. Fuchs (Hronek), 24. Coufal (Ondráček), 34. Coufal (Ondráček), 47. Ondráček (Sládeček), 48. Dvořák (Fuchs), 50. Luděk Ondráček (Andrle), 57. Coufal (Ondráček). Střely: 32–8. Vyloučení: 1–1; Využití: 1–0. Diváků: 174.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Od začátku jsme diktovali tempo a ovládali hru. Dobře nám vyšel také vstup do druhé části, který zároveň udal tón utkání. I v důsledku jednoznačného vývoje jsme byli hodně bezstarostní a často jsme ztráceli vlastním přičiněním míčky. Lehce jsme polevili v nasazení. Díky individuální kvalitě jsme však zápas v pohodě dovedli k vítězství a Kejda si připsal další nulu. (úsměv) Do duelu s Karlovými Vary půjdeme mnohem koncentrovaněji a věřím, že s kvalitou soupeře poroste i kvalita naší hry.“