Úžasná série končí: junioři se sklonili před Štíry

První zápasy nového roku odehráli o víkendu junioři Hattricku. Na jihu Čech se jim ale dařilo se střídavými úspěchy – z Českých Budějovic odjeli s porážkou 4:8, kterou napravili o den později v Jindřichově Hradci jasným výsledkem 14:3. Hattrick přesto ztratil fantastickou sérii deseti výher v řadě.

Českobudějovičtí Štíři se ujali vedení už v první třetině, kterou zvládli 3:1. Stejným poměrem navíc vyhráli také prostřední část utkání a mířili za vítězstvím. O plný zisk bodů nepřipravila domácí hráče ani závěrečná pasáž hry, kdy Hattrick snižoval na konečných 4:8. „Těžko nějak komentovat vývoj, respektive změny v průběhu zápasu, protože náš herní projev byl po celou dobu stejný,“ uvedl trenér Brna Jan Nizner.

„Nedokážu asi najít jakoukoli součást herního výkonu, týmově i individuálně, ve které bychom od zahájení až do poslední minuty totálně nepropadli. Evidentně už jsme potřebovali pořádnou lekci z poctivé práce a pokory, takže za ni soupeři děkuji,“ řekl dále kouč Hattricku.

Brňané si však spravili chuť v následujícím duelu. Nad Jindřichovým Hradcem, který je na posledním místě skupiny, zvítězili vysoko 14:3. Hned čtyřikrát se zapsal mezi střelce Martin Umlášek, kterého doplnil třígólový Ondřej Pavlík (3+1). „Tak jo, no. Kluci si zastříleli v první třetině, potom ve druhé, v poslední taky trochu. Nepříjemné pro mě je, že takový zápas mi nic nenapoví, jestli se výkon týmu po včerejšku zlepšil, nebo ne,“ podotkl Nizner.

Kvůli ztrátě v Budějovicích se před Hattrick dostala o skóre Ostrava, která se tak stala novým lídrem východní části soutěže. Hattrick se nachází na druhé příčce s náskokem tří bodů na Hradec Králové. Pokud se Brno chce vrátit do čela, musí v dalším utkání uspět právě nad vedoucí Ostravou. Hrát se bude doma v neděli 26. ledna.

Výsledky juniorů - 18. a 19. ledna 2020

FBC Štíři Č. Budějovice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:4 (3:1, 3:1, 2:2)
branky:
2. Tomáš Hanák, 11. Patrik Holý, 15. Tomáš Brzobohatý, 27. Lukáš Tinavský, 37. Tomáš Hanák, 40. Patrik Holý, 44. Ondřej Veselý, 45. Tomáš Brzobohatý - 12. Martin Umlášek, 28. Jan David Šamánek, 44. Jiří Hájek, 56. Martin Umlášek; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 40.

FK Slovan J.Hradec - FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:14 (0:5, 1:5, 2:4)
branky: 22. Filip Šimek, 57. Jan Šimic, 59. Jan Šimic - 6. Martin Umlášek, 8. Tomáš Popovský, 11. Ondřej Koumar, 14. Ondřej Pavlík, 20. Jiří Hájek, 25. Martin Umlášek, 29. Tomáš Popovský, 31. Martin Umlášek, 40. Ondřej Koumar, 40. Martin Umlášek, 49. Albert Klusáček, 49. Ondřej Pavlík, 56. Ondřej Pavlík, 59. Jiří Hájek; rozhodčí: Kamil Vraspír - Pavel Urbánek; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 55.