V poslední zápase roku podlehli junioři Střešovicím

Snaha o ukončení série proher se nesetkala s úspěchem. Junioři Hattricku završili rok 2018 den před Vánoci proti Tatranu Střešovice, který bojuje o vrchol tabulky v KB lize. A vysoké cíle potvrdil i na hřišti Brna, pro něž to byla čtvrtá porážka v řadě.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – PSN Tatran Střešovice 3:7 (0:0, 1:5, 2:2)

První třetina byla z pohledu skóre naprosto vyrovnaná. Výsledek zůstával po dvaceti minutách 0:0 a ani počet střel se nijak dramaticky nelišil. Hattrick proto mohl do prostřední části hry vstupovat sebevědomě a v dobré herní pohodě.

Následující fáze zápasu už ale tak příznivě neprobíhala. Hattrick brzy inkasoval a v polovině hrací doby ztrácel na soupeře dvě branky. Ve zbývajícím čase druhého dějství manko navíc ještě zvýraznili Šimon Fišer s Michaelem Kočandrlem. Pražané se díky tomu radovali z nadějného vedení 5:1.

V poslední periodě snižovali ztrátu za Brno Jonáš Kůra a Adam Hemerka. Výrazněji však do průběžného stavu nezasáhli a Tatran směřoval k úspěchu. Ten pro něj představovalo skóre 7:3 a zisk důležitých tří bodů.

„Kvalitní utkání z obou stran. Za mě Hattrick lepší v nasazení, Tatran jednoznačně v součinnosti a rozdíl určitě udělala produktivita v zakončení. Zlomový moment duelu byl konec druhé třetiny, který jsme nezvládli takticky ani herně,“ řekl po souboji trenér Jan Nizner.

Kvůli prohře se před Brňany dostali o jediný bod florbalisté FBC Ostrava. Z toho důvodu se bude Hattrick v novém roce snažit, aby co nejdříve opustil devátou pozici a posunul se opět výše tabulkou.

Branky a nahrávky: 24. Lang (Čermák), 44. Kůra, 55. Hemerka (Klimeš) – 21. Kočandrle (Fišer), 28. Fišer (Piskáček), 29. Husťák (Janda), 40. Fišer (Piskáček), 40. Kočandrle (Havlas), 46. Kšír (Rod), 60. Vavroušek (Kříž). Střely: 28–27. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0. Diváků: 53.