Ve finále vedou Black Angels, o vyrovnání bude Hattrick bojovat doma

Finále první ligy nezačalo tak, jak si Hattrick přál. Brňané odehráli v Praze dvojutkání s Black Angels, kteří doma uspěli 6:3 a 8:5 a získali mečbol. O vyrovnání série bude tým FBŠ usilovat o víkendu v Maloměřicích.

1. finále: BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

Do finálových bojů naskočilo Brno poměrně efektivně. První dějství zvládlo výsledkem 2:0, k čemuž přidalo třetí trefu zkraje druhé třetiny. Mezi přesné střelce se zapsali Jan Grábl, David Coufal a Marek Fuchs. Hattrick navíc měl možnost náskok ještě posílit, ale místo toho přišlo snížení Black Angels.

Pražané se díky brance začali vracet do utkání a postupně vyrovnali skóre. Rozhodující gól si připravil ve třetí dvacetiminutovce Dan Moravec, kterého později doplnili Filip Neklan a Matěj Boček. Black Angels tak uhráli vítězství 6:3 a Hattrick okamžitě přesunul veškerou pozornost na druhý zápas série.

Branky a nahrávky: 28. Renčín (Hněvkovský), 31. Král (Neklan), 33. Renčín (Ludvík), 52. Moravec (Bauman), 57. Neklan (Hněvkovský), 60. Boček (Renčín) – 3. Grábl (Sládeček), 5. Coufal (Ondráček), 21. Fuchs (Jalový). Střely: 32–34. Vyloučení: 2–2. Využití: 1–0. Diváků: 245.

2. finále: BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:5 (3:2, 1:3, 4:0)

Ani pokračování série ale nevyšlo Brňanům podle představ. Přestřelka v první třetině vyzněla o něco lépe pro domácí mužstvo, které chtělo potvrdit vedení v další části hry. Hattrick však úplně změnil obraz zápasu a nadělal protivníkovi spoustu starostí. To bylo znát mimo jiné i na počtu střel, jenž v prostřední fázi mluvil jasně pro hosty 19:4. To navíc pomohlo FBŠ k obratu na 5:4 před poslední pasáží.

Stejně jako v sobotu se ovšem Hattricku vymklo skóre z rukou. Black Angels odpověděli čtyřmi góly za sebou a opět vyhráli rozdílem tří branek. Druhé vítězství posunulo Pražany do velice výhodné situace – dělí je totiž jediný bod od postupu do Tipsport Superligy.

Přesto je důležité vědět, že stále není nic ztraceno. Hattrick sice prohrává 0–2 na zápasy, zůstává však v boji o titul. K tomu, aby udržel naděje, bude ale potřebovat získat dvě výhry z domácí půdy v Maloměřicích, kam se série přesune o tomto víkendu.

Branky a nahrávky: 2. Hromada (Boček), 12. Boček (Hromada), 15. Kopecký (Boček), 39. Hromada (Moravec), 42. Pícha (Ludvík), 47. Kopecký (Hromada), 55. Bauman (Boček), 59. Hromada (Moravec) – 4. Hronek (Jalový), 30. Grábl (Sládeček), 36. Ondráček (Coufal), 40. Jalový (Fuchs). Střely: 24–33. Vyloučení: 3–1. Využití: 0–0. Diváků: 223.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„V první třetině úvodního duelu jsme byli efektivnější, na začátku druhé části jsme dokonce odskočili už na 3:0. Zlomový okamžik nastal při našem oslabení, kdy David Coufal běžel sám na brankáře a nedal, přičemž soupeř chvíli potom kvůli naší nepozornosti snížil na 1:3. Bohužel jsme pak absolutně vypadli z role a Black Angels jsme posadili na koně.

Druhé finále bylo oboustranně velmi kvalitní. První dějství dopadlo lépe pro domácí, kdy nás zlobila hlavně jejich třetí lajna. Ve druhé fázi jsme soupeře těžce přehrávali zlepšeným pohybem, zrychlením hry a koncentrovanou obranou. Ale i přes spoustu šancí a převahu jsme nezvládli odskočit větším rozdílem, což se ukázalo jako klíčové.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe soupeři, který na nás v prvních minutách zatlačil a obrátil zápas. Do závěru jsme ještě stihli několik dobrých šancí, jenže gólman Black Angels mnohdy zázračně zachraňoval. Koncovka v šesti nám už nevyšla – chyběl větší klid.

Celkové hodnocení dvojutkání: soupeř využil domácího prostředí, v obou duelech ukázal větší efektivitu a v klíčových momentech dokázal dát rozdílový gól. Teď je na nás, abychom potvrdili výhodu svého hřiště my. Nejsme v lehké situaci, ale půjdeme střídání od střídání a víme, že nám pomohou diváci.“