Č. LípaHattrick
4:3(0:4, 8:2, 0:0)
út 8. 3. 2022 20:30 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 5. kolo

Veledůležitá bitva je pryč, Hattrick čeká další série play-down

K pátému utkání play-down Livesport Superligy se vrátil Hattrick do České Lípy, kde však výsledkově neuspěl. Hosté, nabuzení nedělním výkonem, nezopakovali výhru a Severočeši proměnili mečbol. Brňané tak půjdou do druhého kola bitev o udržení.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:3 (0:2, 3:1, 0:0)

Do utkání naskočila stejná zahajovací formace jako v neděli, kdy Brno přetlačilo Lípu výsledkem 5:4. Na úspěch se ovšem nenavázalo a Hattrick v pátém duelu série padl, a opět nejtěsnějším rozdílem. Tentokrát pro domácí florbalisty mluvilo skóre 4:3 a zajistili si záchranu v nejvyšší soutěži. Zato Hattrick bude muset bojovat dál.

V první třetině přitom zápas začal celkem nadějně. Na hostech byla vidět mírná nervozita a pár nepřesností, jenže ani to je nezastavilo, aby se ujali náskoku 2:0. Nejdříve skóroval Lukáš Suk, na něhož navázal čtvrtým gólem v Lípě z posledních tří utkání Dominik Dvořák. Vedení navíc mohl ještě zvyšovat z trestného střílení René Slezák.

Pořádnou zápletku přidali Českolipští v prostřední části, když se dotáhli na rozdíl jediné trefy. Nepřesnosti Hattricku potrestali také zhruba v půlce duelu díky využité přesilovce z hole Jaromíra Ekla. Výborně sice zareagoval Lukáš Kučera svojí druhou brankou v play-down, nicméně v závěru dějství přišly klíčové momenty. Ve 38. minutě Česká Lípa dohnala manko, přičemž trvalo jenom dalších šestnáct sekund, než obrat dokonal Lukáš Staněk.

Během třetí třetiny Brňané ještě zabrali a měli několik zajímavých šancí. Jejich soupeř však nebezpečí ustál a po bezgólovém finiši oslavil výsledek 4:3. Pro Hattrick to znamená účast ve druhém kole play-down, kde půjde na horšího z dvojice Pardubice – Královské Vinohrady.

Otevírací gól Lukáše Suka byl druhou superligovou trefou pro mladého beka. Vůbec poprvé se mezi elitou střelecky prosadil v základní části doma proti Mladé Boleslavi. Dvoubodový zápas prožil Slezák (0+2), který ovšem zaváhal při trestném střílení a Lípa následně trestala. Domácí slavili díky dvoubrankovým střelcům Eklovi se Staňkem.

Do druhého kola play-down naskočí Brňané v sobotu 19. března. Na koho narazí, se ještě rozhodně, nicméně právě teď má lépe nakročeno k záchraně SKV. Nad Pardubicemi vede v sérii 3:2 na utkání, takže kdyby Vinohrady mečbol proměnily, přisoudí Hattricku Východočechy. Tuto sérii by FBŠ muselo vyhrát, aby šlo do baráže proti poraženému finalistovi první ligy. V opačném případě by následoval přímý sestup.

Branky a nahrávky: 24. Staněk (Slaný), 30. Ekl (Tichý), 38. Ekl, 38. Staněk (Stárek) – 7. Suk (Slezák), 16. Dvořák (Slezák), 32. Kučera (Lhota). Střely: 21–18. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–0. Diváků: 157. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora.