Velká paráda! První výhru bere Hattrick na Vinohradech

Skvělý výsledek vybojovali florbalisté Hattricku. Ve čtvrtém kole Livesport Superligy urvali Brňané tři body na hřišti Královských Vinohrad. Jde tak o první vítězství klubu v novém ročníku soutěže.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:7 (2:3, 3:2, 0:2)

Hattrick odjel k utkání do Prahy mimo jiné s Reném Slezákem. Pro slovenského snajpra šlo o první duel v superlize. Spolu s ním tentokrát nechyběl ani kapitán Marek Fuchs, který absolvoval premiéru v této sezóně. Mezi tyčemi startoval stejně jako v Ostravě Ondřej Kolajta, záda mu pak na lavičce kryl jako náhradník Filip Létal.

A svůj úvodní zápas si Slezák snad ani nemohl představit lépe. Jeho střela byla prakticky první větší šance Hattricku, a míček hned spadl za záda gólmana Rastislava Mazáka. Brňané šli do vedení a Slezák mohl oslavit svůj fantastický start. Když však Vinohrady následně potrestaly oslabení Hattricku, vrátil se rozdíl skóre na nulu.

Přestřelka ovšem pokračovala. Vedení se tak do konce úvodního dějství vrátilo na stranu hostů. Ve druhé části duelu opět přišlo vyloučení FBŠ, tentokrát ale Brno vydrželo bez inkasované branky a Tomáš Brom zvyšoval na 4:2. Velmi slibná situace směrem do dalších minut.

Jenže nadějný náskok brzy zmizel. Lukáš Gregor a Petr Hartman dotáhli Vinohrady na remízu 5:5, jež platila po konečném hvizdu druhé třetiny. Byly to zkrátka velké nervy, podobně jako třeba proti Vítkovicím nebo Ostravě. Hostující florbalisté ale věřili, že nyní zvládnou třetí dějství mnohem lépe.

Během poslední dvacetiminutovky se vystřídalo několik akcí, než zamířil přesně Fuchs. Kapitán podpořil mužstvo v té nejlepší chvíli, protože mu vrátil vedení a Hattrick držel skóre 6:5. Do konce však stále zbývala skoro celá třetina a nešlo se spoléhat jen na obranu. Svěřencům kouče Marka Fialy vyhovovalo, že si Sokol tvořil jen minimum šancí. Mužstvu SKV chyběly střely, což Hattricku vzadu pouze pomáhalo.

Čas plynul a Hattrick stále hájil mírnou výhodu jediné trefy. Vinohrady si vzaly time-out a zkoušely ohrozit Kolajtovu branku. Všechny snahy byly ovšem naprosto marné. Zhruba minutu před koncem vzal míček Luděk Ondráček a gólem potvrdil, kdo si připíše vítězství. Hattrick tak urval výsledek 7:5 a radoval se z první výhry tohoto ročníku Livesport Superligy.

Co tři body znamenají pro podobu tabulky? Brňané se díky nim vyšvihli na sedmé místo. I když je pravda, že ne všechny týmy odehrály v soutěži shodný počet utkání. Pokud si však povede Hattrick stejným způsobem také v dalších kolech, může si vypracovat velmi dobrou pozici.

Další utkání čeká Hattrick už v pondělí 28. října. Do haly v Maloměřicích přijede zvučný soupeř, kterým je Chodov. Naváže Brno na ostravské FBC, které v sobotu porazilo Pražany 9:5, a získá druhé vítězství za sebou? Měření sil začne v 17 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 10. Strachota (Gregor), 17. Hartman, 35. Gregor (Fiala), 36. Hartman (Stuchlík O.), 40. Hartman - 2. Slezák (Coufal), 11. Coufal (Dvořák), 19. Hemerka (Juhaňák), 26. Brom (Ondráček), 39. Nagy (Sládeček), 45. Fuchs (Sládeček), 59. Ondráček. Střely: 15–23. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–1. Diváků: 85.

Sestavy

VinohradyHattrick
Mazák (Šantora) - Vnuk, Linhart, Gold, Lanc, Bína, Hartman, Gregor, Fiala, Skřivánek, Hájek, Záň, Čuda, Stuchlík Z., Stuchlík O., StrachotaKolajta (Létal) - Brom, Procházka, Zach, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Slezák, Dvořák, Kostka, Nagy, Hrazdira, Ondráček, Vlach, Sládeček, Horák, Kůra M., Máček, Hemerka

Ohlasy trenérů

Michal Kotlas (Vinohrady): Od začátku jsme tahali za kratší konec. Jestli se zápas někde lámal, bylo to ve třetí třetině. Tam jsme se dívali na statistiky a měli jsme dvě střely na branku, což je hrozně málo. Celkově jsme byli od úvodu trochu horším týmem a zaslouženě jsme prohráli.

Marek Fiala (Hattrick): Začali jsme skvěle. Myslím si, že jsme byli dost aktivní na balónku a věděli jsme, co chceme proti soupeři hrát. Bohužel jsme z toho vytěžili pouze jeden gól. Nicméně celá první třetina byla relativně dobrá. Nejvíce nám utekla prostřední pasáž hry, hlavně druhá půlka druhé třetiny, kdy jsme hráli hodně pasivně. Do třetí části jsme potřebovali hlavně jít agresivněji a aktivněji. Jsem rád, že jsme výhru nakonec urvali.