Start98Hattrick
Odehráno
so 11. 2. 2023 19:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 25. kolo

Venku to neklaplo, hráči Startu98 vynulovali Hattrick

Tentokrát to nešlo ani trochu podle představ. S vysokou porážkou se musí vypořádat florbalisté Hattricku, když na půdě Startu98 nezaznamenali ani jeden gól. Pražané svojí výhrou dále zamotávají situaci na hranici předkola play-off, zatímco FBŠ bude už určitě čtvrté.

FAT PIPE Start98 – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:0 (4:0, 0:0, 4:0)

Po dlouhé době šlo o první zápas Hattricku, v němž se na soupisce objevila další sourozenecká dvojice. Kromě bratrů Kůrů, kteří naskočili v zahajovací sestavě, se zařadila do sestavy také jména Šimon a Matěj Hronek. Nicméně debakl se nepodařilo odvrátit ani jednomu z nich. Start98 vyhrál jasně 8:0, když utekl do čtyřgólového vedení už v první třetině.

Porážka Hattricku a současně úspěch Bulldogs nad Plzní znamená, že FBŠ už jistě skončí na čtvrtém místě po základní části. Právě jejich městští rivalové, s nimiž je na programu vzájemný souboj v sobotu 18. února na maloměřické půdě, mají před posledním kolem výhodu pěti bodů. Hattrick by teoreticky mohly ještě bodově dorovnat České Budějovice, vzájemná bilance však mluví pro Brno.

Za vítězstvím dotáhli Start98 Matěj Duda s Tomášem Josefovičem, kteří měli shodně jeden gól a dvě asistence. Dobře je doplňoval i Martin Fenik, jenž se do statistik zapsal dvěma trefami. Zato Hattrick nedosáhl ani na jednu jedinou branku, což se mu v tomto ročníku ještě nestalo. Naposledy se Jihomoravané v zápase ani jednou neradovali zhruba před rokem, když doma nestačili na Pardubice také 0:6 ve druhém kole play-down superligy.

Zajímavou šanci dostal Matěj Bednář těsně před polovinou utkání v podobě trestného střílení. Jeho forhendový pokus se však za záda gólmana Karla Hodíka nevydal, což ještě podpořilo výkon Startu98. „Začátek nám ujel, druhou třetinu jsme se jakž takž drželi a ve třetí jsme už šli do pressu. Bohužel nám to nevyšlo,” narážel Jaroslav David na to, že prostřední část možná byla o něco lepší než ty další. Útěcha to ale je pro Hattrick slabá.

Po bezgólové pasáži znovu najeli domácí hráči na plný střelecký mód. Stačilo jim rozmezí pouhých osmi minut ve třetím dějství, kdy nasázeli další čtyři fíky a udělali si komfortní náskok do úplného závěru. Zatímco minule se Hattrick proti Startu98 ještě zmohl na otočku z 1:6 na 7:6, teď se zázrak nekonal.

Hattricku se dosud stalo v prvoligové historii pouze jedinkrát, že by nestačil na „Startíček” v normální hrací době. O všechny body přišel na začátku ledna 2018 – tehdy na jeho půdě schytal porážku 3:12. Právě po ní následovaly v průběhu let tři výhry za sebou, tuto bilanci ovšem Pražané v neděli večer směle utnuli.

„Sport je strašně moc spravedlivý, protože vždy vám vrátí to, co do něj vložíte. A to se do puntíku splnilo. Náš výkon byl odrazem již od tréninkového týdne, rozcvičky přes nějaké naše nastavení,” konstatoval trenér Simon Šiška. Start98 díky úspěchu nad Brnem bodově dorovnal Znojmo s Kladnem, což přináší bodovou shodu mezi devátou a jedenáctou příčkou tabulky. Bitva o předkolo play-off tak bude ještě hodně tuhá.

Hattricku nezbývá než se plně koncentrovat na velkolepý finiš základní části, který absolvuje příští sobotu 18. února od 18.00 doma proti Bulldogs Brno. Jeho dějištěm bude sportovní hala Maloměřice.

Branky a nahrávky: 4. Pospíchal (Duda), 12. Dufek (Josefovič), 12. Chaloupka (Sedláček), 17. Fenik (Šmíd), 45. Josefovič (Horký), 47. Fenik (Duda), 50. Prášek (Sedláček), 53. Duda (Josefovič). Trestné minuty: 6:4. Využití: 0:0. Střely: 28:33. Rozhodčí: Václav John, Lukáš Starý. Diváků: 52. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.

Hodík (Lukáč) – Kerzel, Pospíchal, Slunečko, Horký, Jirásek (C), Kulík Al. – Duda, Šmíd, Fenik – Dufek, Josefovič, Kulík Ad. – Chaloupka, Prášek, Sedláček – PlačekLétal (Kolajta) – Kůra J., Suk, Sládeček, Gryc, Bednář, Šollar – Procházka, Kůra M., Slezák – David, Fuchs (C), Hronek Š. – Hájek, Máček, Hronek M. – Vlach