Veteráni Hattricku hráli o republikový bronz

Hattrick potvrdil, že patří k nejlepším v republice. Tým veteránů tento víkend odehrál finálový turnaj celostátní ligy v Ostravě, kde bojoval o bronzovou medaili. (ilustrační foto)

Hattrick si na úvod vyřazovací části poradil s Florbalem Ústí. Naši veteráni s nimi nejprve remizovali 3:3, k čemuž poté přidali klíčovou výhru 7:2. V prvním duelu se postupně trefili Aleš Jakůbek, Lukáš Koutník a Tomáš Pavelka. Brňané navíc předvedli velkou bojovnost, když dohnali ztrátu 1:3.

Druhé utkání už měl Hattrick od začátku pod kontrolou. Ústí inkasovalo po 69 vteřinách hry po gólu Koutníka, který později zvýšil i na 2:0. Florbalisté Brna přesto nepolevovali a s přehledem uspěli o pět branek. V individuálních statistikách se dařilo mimo jiné i Pavlu Blažejovskému (2+1) a Pavlu Nespěšnému (1+2).

Následující kolo play-off ovšem nedopadlo vítězně. Nad silným soupeřem v podobě Forzy Tatran se Hattrick ujal náskoku 2:0 (2× Nespěšný), jenže skóre neudržel. Forza obrátila na 3:2 ve svůj prospěch a Brňané museli bojovat o vyrovnání. Na něj přece jen dosáhli, když Pavelka vyrovnal necelé tři minuty před koncem základní hrací doby.

V prodloužení pak Hattrick přečkal vyloučení Koutníka a došlo na samostatné nájezdy. Obrovské drama rozhodl Patrik Kopřiva z Tatranu a posílil naděje svého týmu na prvenství. „Pěkný zápas, gratulujeme soupeři k vítězství. Porveme se o bronz,“ komentoval brněnský trenér. K napínavé bitvě se vyjádřil i kouč Forzy: „Pěkné utkání, loterie v nájezdech. Jsme rádi za šťastný konec. Držíme palce Brnu v boji o bronz.“

O třetí místo hrál Hattrick proti Vítkovicím, nad nimiž si vybojoval vedení 1:0. Druhou třetinu však Ostravané zvládli o poznání lépe a třemi góly rozhodli o celkovém výsledku. „Gratulujeme Vítkovicím k třetímu místu. Zápas se Střešovicemi nás stál hodně sil, které nám chyběly v utkání o bronz,“ komentoval trenér FBŠ.

Play-off Ligy veteránů – výsledky Hattricku

Florbal Ústí – FBŠ Hattrick Brno 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Štěpánek (Bečvář), 20. Kumai (Weber), 21. Zoul (Bečvář) – 11. Jakůbek (Schneider), 23. Koutník (Jakůbek), 33. Pavelka (Komoň). Vyloučení: 1–1. Využití: 0–0.

FBŠ Hattrick Brno – Florbal Ústí 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Koutník (Nespěšný), 6. Koutník (Blažejovský), 14. Pavelka, 19. Blažejovský (Nespěšný), 24. Blažejovský (Koutník), 30. Komoň (Bolf), 31. Nespěšný (Schneider) – 20. Zoul (Kumai), 36. Ševela (Zoul). Vyloučení: 2–2. Využití: 1–1.

FORZA Tatran – FBŠ Hattrick Brno 4:3 (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kostiha (Fuchs), 30. Kostiha (Ďarmek), 31. Fridrich (Šust), RN Kopřiva – 4. Nespěšný (Koutník), 7. Nespěšný (Blažejovský), 34. Pavelka (Komoň). Vyloučení: 0–3. Využití: 0–0.

FBŠ Hattrick Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice Rytíři B 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Pavelka (Komoň) – 14. Miklas (Matlenga), 17. Matlenga (Holenka), 20. T. Svoboda (M. Svoboda). Vyloučení: 0–1. Využití: 0–0.