Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Veteráni si zahráli o bronz, nakonec berou čtvrté místo

Mezi čtverkou nejlepších na mistrovství republiky se umístili veteráni Hattricku, kteří došli až do bojů o bronz. V medailovém souboji sice o kousek prohráli s Libercem, nicméně za celkový výkon na turnaji se nemusí vůbec stydět. Klub znovu dokázal, že dlouhodobě patří k absolutní špičce svojí kategorie.

Sobotní program vyšel Hattricku fantasticky. Brňané ve dvou zápasech vyřadili Vítkovice, přestože v úvodní bitvě padli 3:5. V neprospěch Hattricku rozhodla prostřední třetina, během níž si soupeř vytvořil klíčovou výhodu. Odveta ovšem měla jednoznačný výsledek 7:2 pro Brno – v posledních minutách dohnali veteráni manko z prvního čtvrtfinále a ještě dvakrát potrestali Ostravany v poslední minutě. V utkání se dvakrát trefil Pavel Blažejovský.

Vydařený dvojzápas znamenal postup Hattricku do republikového semifinále. V něm ho čekali při nedělním dopoledni Black Angels, kteří ovšem byli nad síly Jihomoravanů. Hattrick ztratil dvougólový náskok, jenž jim zajistili v prvním dějství Ladislav Dufek s Alešem Jakůbkem, a podlehli Pražanům 2:3.

Mistrovství republiky tak završilo Brno proti Liberci, který nestačil ve druhém semifinále na Forzu Tatran. A přestože Hattrick opět skóroval jako první, vedení uzmul protivník. Liberec čtyřikrát odpověděl na Koblasovu branku a došel si až pro bronzové medaile.

Hattrick tedy na českém šampionátu skončil mimo bednu, ale to vůbec nevadí. Veteránům naopak patří obrovská gratulace k řadě skvělých výkonů i bojovnosti, kterou ve všech utkáních sezóny 2021/22 předvedli.