Vítkovice utekly slepenými góly a z Brna vezou výhru

V Maloměřicích se konalo jedenácté kolo Superligy florbalu. Na hřiště Hattricku přicestovaly mistrovské Vítkovice, se kterými domácí tým dlouho držel krok. Díky povedené části druhé třetiny se ale dostali do náskoku Ostravané a získali všechny body.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7 (0:0, 1:5, 3:2)

První třetinu odehrál Hattrick velmi dobře směrem dozadu. Vítkovice se střelecky neprosadily a těžko se jim hledala cesta před branku Filipa Kuhna. Oba týmy čelily také vyloučením, ani během nich však nepadl žádný gól a trvala remíza 0:0. S takovým výsledkem po dvaceti minutách mohli být Brňané spokojeni, zatímco na straně Vítkovic pokračovalo herní trápení z minulých duelů.

První trefa přišla až na začátku prostředního dějství, kdy poslal svoji střelu přesně Jiří Besta. Ale ani to Hattrick nezastrašilo a bojoval o vyrovnání. Těsně po půlce hrací doby zůstával mezi oběma soupeři kontaktní rozdíl, když na branku Šimona Kuczery rychle odpověděl Lukáš Jalový a snížil na 1:2.

Následující pasáž třetiny však vyšla mnohem lépe hostům. Tři slepené góly dostaly úřadujícího mistra do vedení 5:1, které se už hodně těžko dohánělo. Hattrick zareagoval střídáním brankáře a poslal do hry Filipa Kejíka. Do přestávky ovšem Brno útočný úspěch nepřidalo a připravovalo se na důležitý vstup do třetí části.

Ten se podařil díky trefě Filipa Horáka, ale potom přišla série vyloučení včetně osobního trestu pro Jana Grábla. K tomu se přidal i dvouminutový trest pro Davida Medka a Vítkovice opět utekly ve skóre. Hattrick pořádně zabral v závěrečných minutách a snížil dvěma góly, jenže to už nestačilo. Vítkovice zvítězily 7:4 a pojistily si čtvrté místo tabulky. Brňané jsou dvanáctí.

Branky a nahrávky: 32. Jalový (Sládeček), 43. Horák (Procházka), 57. Nagy (Ondráček), 60. Fuchs (Hronek) – 22. Besta (Souček), 31. Kuczera (Hájek), 36. Hájek (Šebesta), 37. Gattnar (Bräuer), 39. Bräuer (Gattnar), 49. Hájek (Řezanina), 56. Herblich (Firda). Střely: 24–25. Vyloučení: 5 + Grábl (OS) – 3. Využití: 0–1. Diváků: 269.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Pocity jsou smíšené. I když soupeř potvrdil individuální kvalitu, držel balónek a hrál nebezpečně, tak jsme bránili relativně slušně. Bohužel nám na konci druhé třetiny uteklo pár střídání a soupeř dal tři góly z víceméně podobné situace. Na druhou stranu za závěr, kdy trvala snaha se zápasem ještě něco udělat, si kluci zaslouží pochvalu.“

Pavel Brus (Vítkovice): „Po delší pauze jsme se na zápas těšili. Pěkné tempo, hromada zajímavých situací do obrany i do útoku. Mám dobrý pocit z lavičky a z energie, kterou poslední týden máme v kabině.“