TroopersHattrick
Odehráno
ne 20. 11. 2022 18:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 15. kolo

Vydřené derby v Tuřanech! Hattrick v závěru pokořil Troopers

Druhý vzájemný zápas obou soupeřů, a opět vítězně pro Hattrick! K utkání 15. kola první ligy vyrazil Hattrick do Tuřan, kde porazil nováčka soutěže Troopers a vyhrál potřetí za sebou. I díky tomuto úspěchu se Šiškovi svěřenci bodově dotáhli na druhé Ústí.

TROOPERS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

K derby nastoupil Hattrick ve stejné zahajovací sestavě jako minule proti Plzni. A to včetně brankáře Filipa Létala i zkušeného snajpra Martina Nagye. Nejen oni tak měli velký podíl na další výhře, která dostala podobu 4:3 a pomohla Brňanům, aby se bodově dotáhli na druhou příčku. Měli však co dělat, když o jejich vítězství rozhodla až trefa Víta Máčka ze závěrečných tří minut.

Hattrick navíc může těšit mírné klopýtnutí čtvrtých Bulldogs, kteří vyhráli v Českých Budějovicích až po prodloužení. Na městského rivala tedy aktuálně má jednobodový náskok a aspoň trošičku se od něj v tabulce odlepil, byť rozdíly mezi druhou a čtvrtou pozicí jsou úplně minimální.

Podobně jako minulý čtvrtek s Plzní se dlouho čekalo na gól. V první třetině nepadl ani jeden, přestože Troopers při jedné ze svých šancí dostali míček za brankovou čáru. Rozhodčí nicméně po krátké diskuzi trefu odvolali, což následně znamenalo stav 0:0 po dvaceti minutách.

Po pauze to ale domácím už vyšlo. Troopers stačila jen půlminuta hry, aby šli do těsného vedení zásluhou Daniela Budíka. Za necelé dvě minuty však vyrovnával Dominik Dvořák, načež převrátil situaci na stranu hostů Nagy. Během chvilky se tak výchozí pozice domácího mančaftu dramaticky změnila k horšímu, zatímco Hattrick se dostal více do tempa.

Ve třetí části si Troopers vzali náskok zpět při přesilovce, jenže hosté opět bleskově odpověděli. Konkrétně jim stačilo třicet sekund, aby zase srovnali. Zápas tedy postupně směřoval k remízovému výsledku a prodloužení, závěrečné tři minuty ovšem všechno změnily. Svůj pokus dotlačil do sítě při jedné z příležitostí Máček a dal Hattricku rozhodující výhodu.

Pro Hattrick šlo o třetí výhru v řadě, kterou potvrdil svoji rostoucí formu. Navíc perfektně zachytal Létal, když měl úspěšnost zákroků na 87,5 %. V aktuální sezóně předvedl už bezmála 160 zásahů. První gól v ročníku dával Dominik Dvořák, jenž se vrací po delším zranění.

K zajímavým milníkům se potom přiblížil Tomáš Brom. Zbývají mu pouhé dva body, aby dosáhl na hranici 250 bodů v dresu Hattricku (součet z utkání první ligy a superligy). Navíc potřebuje jenom sedm zápasů k jubilejnímu číslu 200.

O čtvrtý úspěch za sebou budou Brňané bojovat v příštím kole doma. V neděli 27. listopadu přicestuje do SH Maloměřice jejich další soupeř Štíři České Budějovice. Začátek střetnutí je naplánován na 18 hodin.

Branky a nahrávky: 21. Budík (Knotek), 39. Mlejnek (Daler), 48. Voltner (Kadlec) – 23. Dvořák (David), 29. Nagy (Vlach), 49. Brom (Hájek), 58. Máček. Trestné minuty: 6:4. Využití: 1:0. Střely: 24:18. Rozhodčí: Libor Gavlas, Martin Petřík. Diváků: 118. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.

Chrást (Melichar) – Beránek, Kramář, Mlejnek, Pavla, Jedlička, Vespalec – Knotek, Peška (C), Budík – Voltner, Daler, Kadlec – Minich, Trávníček, Fajt – Grábl, VečeřaLétal (Kolajta) – Kůra J., Suk, Kůra M., Hájek, Dvořák, Jelínek, Grygar – Vlach, Bednář, Nagy – Zouhar, Fuchs (C), Brom – David, Morávek, Máček – Lacina