ŠtířiHattrick
5:8(2:3,1:1,2:4)
ne 13. 10. 2024 16:30 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 6. kolo

Výjezd za všechny body! Hattrick vyhrál v Budějovicích

Náročný zápas se tříbodovým koncem pro Hattrick. Florbalisté Brna získali druhé vítězství za sebou, když v šestém kole první ligy překonali České Budějovice. Ještě ve třetí třetině však činil rozdíl jediný gól. Hlavní ovšem je, že FBŠ bere čtvrtý úspěch z posledních pěti duelů.

OFBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:8 (2:3, 1:1, 2:4)

Hattrick musel bojovat o vítězství tvrdě, nakonec ale náročnou výzvu zvládl. Z Českých Budějovic si odvezl všechny body za výsledek 8:5, čímž si pojistil pozici mezi nejlepšími týmy soutěže. Aktuálně jsou Brňané třetí – a to mají odehráno o zápas méně než jejich rivalové. Na druhé Torpedo Havířov tak Hattrick ztrácí dva body, na lídra Butchis tři.

Hlavní je to, že plný bodový zisk tentokrát Brňanům nikam neutekl. Neopakoval se tak scénář ze hřiště Plzně, kde se právě zrodila dosud jediná porážka FBŠ v základní části. Celkově jde už o čtvrtý úspěch z úvodních pěti kol, což se podobá statistice týmu z ročníku 2022/23. Tehdy měl Hattrick v této fázi na kontě 14 bodů, zatímco teď si jich hlídá 12.

Tradiční zahajovací sestava se de facto nezměnila ani na jihu Čech. Trenéři pouze opět poupravili gólmanský post, na který nasadili Ondřeje Kolajtu. Ten společně s celou obranou měl vydařený start střetnutí a Hattrick vedl, komplikace ovšem na sebe nenechaly dlouho čekat. Hostující družstvo se ale i přesto po menších zádrhelech přece jen dostalo k náskoku 3:2.

Druhé dějství nicméně začalo o poznání hůře. České Budějovice dosáhly na remízu, tentokrát 3:3, a byl k vidění tuhý duel na obou stranách hřiště. Situaci si přitom o něco lépe naklonil Hattrick, když mu ve 37. minutě vrátil náskok Matěj Hronek. Ve třetí fázi však nastalo drama a Štíři snížili až na nejtěsnější rozdíl. Naštěstí Hattrick kritické momenty ustál a znovu utekl na komfortnější stav 8:5.

Svoji asistenci číslo 184 v dresu Hattricku zaznamenal Tomáš Brom. Povedený ofenzivní výkon přidal také Jakub Procházka se dvěma trefami a jednou asistencí, zatímco bilancí 1+1 se pochlubili René Slezák s Michalem Malcem. Za zmínku ale rozhodně stojí i premiérový gól letošní posily Michala Bačišina.

Těšíte se na další boje Hattricku? Připravte se na to, že příště se uskuteční odložené brněnské derby s Gullivers. To se chystá na sobotu 19. října od 18.30 v Maloměřicích.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 12. Králík, 15. Koklar (Vlček), 26. Drobiš (Koklar), 48. Kouba (Hejplík), 56. Strouhal (Hejplík) – 9. Zeisel (Halama), 11. Slezák (Hájek), 16. Procházka (Brom), 37. Hronek (Kůra J.), 44. Bačišin (Slezák), 44. Procházka (Malec), 57. Vlach (Halama), 60. Malec (Procházka). Trestné minuty: 2:6. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 24:29. Diváků: 151.