Z 1:4 na 5:4? Žádný problém! Hattrick skvěle obrátil proti Bohemians

Brňané si připisují historicky první výhru v Superlize florbalu. Sedmé kolo nejvyšší soutěže přivedlo na jejich hřiště v Maloměřicích pražské Bohemians, které Hattrick porazil 5:4 po prodloužení. Klíčem k úspěchu byly čtyři góly ve třetí třetině a rozhodující trefa Martina Nagye.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FbŠ Bohemians 5:4p (0:2, 0:0, 4:2 – 1:0)

Hattrick vstoupil do zápasu odvážně a v úvodu hrál s Pražany vyrovnaný souboj. Svěřenci kouče Marka Fialy se objevili v několika dobrých únicích, ale brankář Tomáš Hyršl hosty podržel svými zákroky.

Na opačné straně hřiště chytal za Hattrick svůj druhý kompletní duel v superlize Filip Kuhn, toho však v osmé minutě střelecky překonal Viktor Kopecký. Bohemians díky této trefě získali sebevědomí, které jim ještě zvýšilo následné vyloučení domácích. Početní převahu využil Filip Forman a Brno v prvním dějství už nijak neodpovědělo.

Ve druhé části si Hattrick vypracoval několik dobrých šancí. Mezi ně patřil například postup Luďka Ondráčka z levé strany nebo tyčka Olivera Golda. Zároveň ale bylo potřeba hlídat defenzivu, kde brněnský gólman předváděl klíčové zásahy.

Domácí florbalisté pak přežili oslabení a opět se snažili zmírnit ztrátu ve skóre. Pokusy před brankovištěm Bohemians měli Marek Fuchs, David Sládeček nebo Ondráček. V závěru třetiny navíc hrál Hattrick přesilovku, jenže žádnou ze svých příležitostí neproměnil.

Vše změnila poslední fáze zápasu. I když situace už vypadala kriticky, protože na gól Davida Coufala reagovali Pražané hned dvakrát. Stav 1:4 necelých třináct minut před koncem základní hrací doby neznamenal příliš nadějné vyhlídky. Hattrick ale dotahoval manko, ukazoval velkou bojovnost a v 55. minutě mu scházela jediná branka na vyrovnání. Ta přišla záhy po kličce Ondráčka do odkryté sítě.

V dalších chvílích však byli hosté velmi nebezpeční, za Kuhnem cinkala tyč. Hattrick přesto udržel stav 4:4 a oba týmy čekalo prodloužení. Brňané jej nakonec zvládli lépe než to minulé v Otrokovicích – rozhodující trefu si připravil Martin Nagy po necelé minutě přidaného času.

Hattrick zvítězil poprvé v superligové historii, stále ovšem zůstává na posledním místě tabulky o skóre za Pardubicemi. Další kolo se uskuteční v sobotu 26. října, kdy mužstvo zamíří do haly Tatranu Střešovice. A o dva dny později se bude hrát opět v Maloměřicích, kam přijedou právě Sokoli Pardubice.

Branky a nahrávky: 44. Coufal (Medek), 50. Grábl (Medek), 54. Nagy (Medek), 57. Ondráček, 61. Nagy (Ondráček) – 8. Kopecký (Kieler), 14. Forman (Šárka), 45. Buršík (Forman), 48. Krebner (Šebek). Střely: 17–25. Vyloučení: 3–1. Využití: 0–2. Diváků: 168.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Utkání bych rozdělil na dvě různé části. Hlavně v první polovině se stále projevovalo to, co nás trápí nejvíce – efektivita zakončení. Byť jsme v roli outsidera, soupeř hraje častěji s míčkem a nějakým způsobem nás minimálně opticky tlačí, dokážeme se dostat k příležitostem. Ale zatím to tam víceméně nikomu nepadá. V těch rozhodujících okamžicích, kdy bychom mohli odskočit a udělat si zápas příjemnější, to je zatím trápená.“

Martin Forman (Bohemians): „Momentálně jsem ještě plný emocí, a tak to vezmu zkrátka. Darované body jsou klišé, ale toto bylo ještě více. I přes velkou herní převahu s posledním celkem bereme jeden bod. Nutno zmínit fair-play momenty, zejména od Slejda (David Sládeček), to se už moc nevidí. Gratuluji vítězům, musíme se znatelně zlepšit.“