Začátek jako z říše snů: Hattrick uhrál doma proti Štírům mečbol

Asi nějak takto si to Brno představovalo! Hattrick i za přítomnosti hlasatele Petra Švancary vyhrál obě domácí čtvrtfinále první ligy s Českými Budějovicemi. Od semifinále jej proto dělí jediný úspěch. Zatímco úvodní zápas nabídl 21 gólů, následující duel byl úplně jiný.

1. čtvrtfinále: FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Štíři Č. Budějovice 17:4 (5:1, 7:2, 5:1)

K play-off se musí přistupovat ještě s mocnějším nasazením než k základní části. To Hattrick názorně předvedl v prvním čtvrtfinále proti Českým Budějovicím. V úvodní minutě vedli Brňané už 2:0 a nastartovali se k famóznímu výkonu. Jan Králík sice ještě přiblížil Jihočechy na kontaktní rozdíl, ale od té doby domácí tým neměl konkurenci.

Útočnou převahu ukázal Hattrick zejména při pětiminutové přesilovce, kterou si vynutil ve druhé třetině. Během ní se dvakrát trefil Luděk Ondráček, k němuž se přidal Tomáš Brom. Prostřední dějství pak svěřenci Marka Fialy uzavřeli s impozantním skóre 12:3. Brno tak mířilo za vysokou výhrou, přičemž Budějovice celkově rozdrtil 17:4. Naprosto jednoznačně šlo o nejvyšší vítězství úvodního dne čtvrtfinále play-off.

Branky a nahrávky: 1. Coufal (Sládeček), 1. Malich (Kůra), 9. Coufal (Ondráček), 15. Brom (Ondráček), 17. Brom (Fuchs), 25. Ondráček (Sládeček), 27. Ondráček (Sládeček), 27. Brom (Sládeček), 30. Grábl (Coufal), 34. Malich (Kůra), 36. Hronek (Jalový), 36. Kůra (Machálek), 48. Machálek, 49. Brom (Hronek), 53. Grábl (Ondráček), 56. Fuchs (Jalový), 59. Ondráček (Sládeček) – 7. Králík (Chvosta), 28. Králík (Staněk), 40. Hanák (Havelka), 55. Malý (Procházka). Střely: 39–16. Vyloučení: 1–4 + Chvosta (5 minut). Využití: 5–1. Diváků: 183.

Brňané si se Štíry výsledkově poradili také o den později. Tentokrát už však nešlo o tak výraznou přestřelku. Dobrou obranu soupeře prolomil Hattrick až v šestnácté minutě, kdy skóre otevřel Zdeněk Malich. České Budějovice se přesto stále držely na dostřel a domácí hráči mohli opět odskočit až ve druhé třetině. Na průběžný stav 2:0 upravil po polovině hrací doby Marek Fuchs.

Hattrick si pojistil druhý bod série v posledních pěti minutách, kdy si připsal další dva góly. Úspěšně si počínali Ondráček s Bromem, kteří posunuli výsledek na konečných 4:0. Brankář Filip Kejík tak udržel čisté konto a celý tým společně dokráčel k mečbolu. Jihomoravané ve čtvrtfinále vedou 2–0 a o víkendu mohou postoupit mezi nejlepší čtveřici soutěže.

Branky a nahrávky: 16. Malich (Máček), 32. Fuchs (Hronek), 57. Ondráček (Grábl), 58. Brom (Ondráček). Střely: 45–35. Vyloučení: 2–2. Využití: 0–0. Diváků: 161.

Uplynulá střetnutí přinesla i důležité milníky v historických statistikách. Jeden z nich zaznamenal Brom, jenž absolvoval jubilejní stý zápas v dresu Hattricku. V sobotu se díky dvěma brankám radoval ze stovky bodů za FBŠ Jan Grábl. Fuchs pak dorovnal v dlouhodobých tabulkách se 112 body Jana Vojtíška.

První mečbol bude moct Hattrick proměnit v sobotu 9. března. V českobudějovické hale zápas začne v 17.30. Případný čtvrtý duel by se na jihu Čech konal o den později ve stejný čas.

Hodnocení trenéra Marka Fialy

„První zápas byl dominance. Skvělý vstup do utkání a uvolněný výkon podpořený dobrou produktivitou. Soupeř od poloviny duelu víceméně dohrával, což nám usnadnilo cestu za dalšími brankami. Do druhého čtvrtfinále vstoupily Budějovice výrazně odvážněji, oproti předchozímu zápasu přidaly. Protivníka jsme občas snadno pouštěli do zbytečných šancí a individuálně nám utkání nevyšlo tak jako v sobotu. Štíři podali velmi dobrý výkon, ale díky trpělivosti a týmovému nasazení jsme to zvládli a koncovku jsme bez problémů pohlídali.“