Základní část končí: Hattrick pojede na hřiště mistra

Poslední zápas základní části superligy se odehraje ve Vítkovicích. Florbalisté Hattricku už neskončí lépe než třináctí, a tak se na půdě druhého týmu tabulky pokusí předvést co nejlepší výkon před startem play-down.

Hattrick v minulém kole porazil Liberec 9:8 a přerušil sérii pěti utkání bez tříbodové výhry. V tabulce to však svěřencům trenéra Marka Fialy už nijak nepomohlo, protože jim dvanáctí Black Angels utekli už na čtyři body. Ani případná výhra z následujícího zápasu tak Brňany neposune výše. Nicméně poslední Pardubice ztrácí na Hattrick už deset bodů, takže ani ty už jej nestáhnou dolů.

Hráči Vítkovic se budou v závěrečném utkání základní části připravovat na play-off. Ostravský tým vyhrál pět předchozích duelů a doufá, že svoji sérii ještě prodlouží. Psychickou oporou pro něj bude i výsledek minulého vzájemného souboje, který dopadl v neprospěch Hattricku 4:7.

Útočník Jan Grábl zdůrazňoval, čím bude pro jeho mužstvo následující bitva důležitá. „Jdeme do zápasu půjdeme hlavně s tím, že se chceme kvalitně připravit na play-down. Ať už se to týká obranné či mentální stránky,“ vyzdvihl. Jako zásadní věc bude koncentrace po celých šedesát minut hry. „Chceme se oproti poslednímu duelu vyvarovat hluchých částí,“ dodal Grábl.

K závěru základní části se vyjádřil po minulém střetnutí také obránce David Sládeček. „Ideální prověrka před play-down. Potřebujeme zahodit svá ega a plnit věci ve prospěch týmu. S Libercem se nám to dařilo jen padesát minut. Do bojů o udržení potřebujeme fungovat celou dobu. Nicméně věřím, že se dobře naladíme,“ shrnul.

Jak náročný zápas nakonec dopadne? Hraje se v neděli 1. března od 17 hodin ve vítkovické hale SC Dubina.