Základní část uzavřel Hattrick druhý. V play-off půjde na Budějovice

Na závěr základní části první ligy přišla porážka. Hattrick nestačil v přímé bitvě o první místo na Black Angels, kteří díky vysoké efektivitě střel uspěli 7:4. Brňané tak skončili druzí v tabulce a do čtvrtfinále si zvolili za soupeře České Budějovice.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 4:7 (0:3, 2:3, 2:1)

Hattrick předváděl v první třetině skvělý výkon v útoku. Domácí tým si vypracoval mnoho velkých příležitostí, jenže brankář Daniel Körber chytal naprosto neskutečně. Proto i když mělo více ze hry Brno, skóre upravovali Black Angels. Za Pražany se z brejku střelecky prosadil Jaroslav Král. Dobrý tlak nevyužili svěřenci Marka Fialy ani v přesilovce a protivník opět trestal. Do konce úvodní části zápasu utekl už do vedení 3:0.

Ve 24. minutě Black Angels opět ukázali smrtící efektivitu a Hattrick ztrácel čtyři branky. Hra se sice v některých chvílích více vyrovnala, ale FBŠ stále působilo aktivněji směrem dopředu. A důležité bylo, že ani za nepříznivého vývoje nic nevzdávalo. Brňany povzbudilo snížení Luďka Ondráčka na 1:6, po němž výborně zastavil trestné střílení soupeře Filip Kejík. Gól do šatny potom stihl na závěr druhé třetiny David Sládeček a stále bylo o co bojovat.

Black Angels šli během třetího dějství opět do čtyř, nicméně tentokrát situaci přežili bez úhony. A naopak o několik minut později dali svoji sedmou trefu v utkání. Hattrick se přesto dále snažil na sto procent a chtěl s výsledkem něco dělat. To potvrdili po oddechovém čase Tomáš Brom s Ondráčkem, kteří stáhli manko na 4:7. Pražští hráči pak sice zbytek zápasu už zvládli, ale Brno zanechalo špičkový dojem. A to i díky bouřlivé podpoře fanoušků, jichž se na tribunách sešel senzační počet – 224.

Domácí mužstvo obsadilo po základní části druhé místo, zatímco Black Angels zůstali první. Právě lídr soutěže si zvolil za soupeře do čtvrtfinále play-off Exelsior Havířov a Hattrick sáhl po Českých Budějovicích. Další dvojice mají podobu Chomutov–Ústí a Karlovy Vary – Kladno.

Vyřazovací část začíná již o víkendu 2. a 3. března, kdy Štíři přijedou do SH Maloměřice. Hattrick bude odhodlaný zahájit cestu za postupem do superligy a doufá, že opět dorazí spousta fanoušků. Bude jich potřeba!

Branky a nahrávky: 36. Ondráček (Coufal), 40. Sládeček (Brom), 56. Brom (Fuchs), 58. Ondráček (Sládeček) – 1. Král (Hněvkovský), 16. Renčín, 19. Kopecký (Novotný), 24. Hněvkovský (Neklan), 30. Renčín (Ludvík), 35. Pícha (Renčín), 52. Velechovský (Hněvkovský). Střely: 31–23. Vyloučení: 0–3. Využití: 1–0. Diváků: 224.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „I přes prohru tu je spousta pozitiv. Hráči byli od rozcvičení soustředěni a byla cítit touha zvítězit. V utkání jsme byli častěji u míčku a měli větší množství šancí, zatímco protivník trestal z toho mála, co jsme mu nabídli vlastními chybami. Dostali jsme ‚velkou školu‘ z efektivity. K tomu se přidal velmi dobrý gólman soupeře a obětavost jeho obrany v blocích. Průběh duelu byl pro nás hodně krutý, ale je to přesně ten zápas, který před play-off potřebujete odehrát.

Trošku škoda, že jsme střelecký účet neotevřeli dříve než na konci druhé třetiny. Věřím, že kdyby se to povedlo, utkání bychom zdramatizovali ještě výrazněji. Co musíme zlepšit, je produktivita a pohotovost při zakončení. Cesta začíná teprve teď… Divácká návštěva byla úžasná. Zápas to přenese do jiné dimenze a hráče taková podpora dostává do stavu, kdy jsou ochotni vložit do boje něco navíc. I přes porážku byli fanoušci náš šestý hráč!“

Petr Pajer (Black Angels): „Parádní příprava na play-off. Zápasu nechybělo nasazení ani tvrdost. Zdánlivě pohodlné vedení jsme si na konci druhé třetiny zkomplikovali vlastními chybami. Nakonec bych řekl, že výsledek byl spravedlivý. Jsem rád, že jsme třetí část ubojovali a že jsme se nenechali zbytečně vyloučit třeba za protesty. Soupeři přeji hodně štěstí do play-off a díky divákům za skvělou kulisu.“