Závěrečný tlak bez výhry. Hattrick nechal Lípě klíčové body

V posledních minutách zápasu odolávala Česká Lípa silnému náporu Hattricku. Ze 23. kola superligy si však nakonec odnesla všechny body za vítězství 6:4. Brněnští hráči doma nezvládli důležitou bitvu o desáté místo tabulky a do nedělního duelu s Black Angels půjdou ze třinácté pozice.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:6 (0:2, 0:1, 4:3)

Brňanům mohli po delší době pomoct dva důležití hráči. K utkání nastoupil po zranění David Sládeček a poprvé v sezóně se na soupisce objevil Tomáš Brom. Zkraje zápasu ale Hattrick neproměnil žádnou z lepších střel a na druhé straně trestala Lípa.

Hosté vzadu nechybovali ani ve zbytku první třetiny, kdy naopak Brno čelilo šancím soupeře. Severočeši proto tvrdou ránou zvýšili na 2:0 a doufali, že ještě přidají další trefu. Tu sice už nestihli, ale do prostředního dějství si přenesli přesilovku a opět prověřili obranu Hattricku.

Domácí tým nakonec oslabení zvládl a několikrát předvedl, že se nebojí ani v útoku. Bitva o body byla stále otevřená a Brňané ji rozhodně nevzdávali. Jenže pak bohužel pro Hattrick přišlo nové vyloučení, které tentokrát nedopadlo tak dobře jako to předchozí. Česká Lípa přidala třetí gól a svěřenci Marka Fialy měli před sebou zase o něco těžší práci.

Hattrick ale bombasticky zabojoval na startu poslední třetiny. Luděk Ondráček si dokonale našel místo ke střele a přiblížil Hattrick na dvě branky ke svému soupeři. A když o chvilku později vypálil přesně Martin Nagy, zbýval hostům už jen nejtěsnější náskok 3:2. Nálada v Maloměřicích ale hodně rychle ochladla, když hned z buly opět zvyšoval za Lípu Štěpán Slaný.

S přibývajícím časem stoupal tlak Hattricku, znovu to bylo jen o gól a poslední minuty strávili Severočeši pouze kolem svého brankáře. Závěrečný nápor ovšem nepřinesl vyrovnání a hosté trefili prázdnou branku. Tím rozhodli o porážce Hattricku 4:6. V tabulce superligy se Brno propadlo na třinácté místo, což bude chtít změnit v nedělním zápase na hřišti dvanáctých Black Angels.

Branky a nahrávky: 41. Ondráček (Sládeček), 44. Nagy (Procházka), 46. vlastní gól, 56. Horák (Brom) – 6. Jireček (Karel), 13. Jirsa (Novotný), 30. Slaný (Ekl), 44. Slaný, 51. Jirsa (Novotný), 60. Novotný (Ponomarev). Střely: 33–15. Vyloučení: 2–3. Využití: 1–1. Diváků: 169.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Věděli jsme, že jde o klíčový zápas s ohledem na to, co se možná bude dít ve zbytku sezóny. Bohužel jsme ho nezvládli, ale pořád jsou před námi tři utkání a devět bodů ve hře. Uděláme všechno, abychom jich získali co nejvíce. I kdyby to nemělo stačit na přímou záchranu, ale aspoň pro co nejlepší postavení směrem k další fázi.“

Lenka Bartošová (Česká Lípa): „Já bych si přála, abychom aspoň jednou dohráli zápas v klidu. A ne, že za stavu 3:0 začneme dělat individuální chyby a pak se bojíme o výsledek.“