Zběsilá stíhačka v závěru! Dva body ale berou Sokoli

Velmi nepříznivý výsledek. Florbalisté Hattricku dotáhli ztrátu na hřišti Pardubic a vynutili si prodloužení, jenže ani to nestačilo. Utkání 24. kola Livesport Superligy nakonec nepřineslo Brňanům více než jeden bod za porážku 5:6 v přidaném čase.

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:0, 1:1, 3:4 – 1:0)

Jako brankáře číslo jedna zvolili trenéři Filipa Kuhna. Do úvodní formace nasadili také Luďka Ondráčka, který v den zápasu mimo jiné slavil narozeniny, nebo Matěje Hronka. Navrátilec do brněnského dresu zanechal v utkání stopu, ale na bodovém zisku se nepodepsala. Pardubice porazily Hattrick v prodloužení a posunuly se o bod před něj na jedenáctou pozici. Brňané naopak spadli na dvanácté místo a přímá záchrana přes desátou příčku už je pouze teorie.

Sokoli měli lepší začátek než hosté. Potvrdili to vyhranou první třetinou 1:0 a tím, že těsně před půlkou střetnutí šli do náskoku 2:0. V pozdější fázi duelu bylo skóre dokonce 4:1 pro Pardubice, zatímco Hattrick byl v dost složité situaci. Nicméně i přesto si vynutil remízu po šedesáti minutách a bod za nastavení. Hosté však rozhodně doufali v lepší skóre.

Hattrick měl na rozdíl od protivníka mnohem zdařilejší závěr. I přes třígólové manko zamakalo Brno v poslední dějství a rázem se rozdíl tenčil. V poslední pětiminutovce se přiřítili Martin Nagy s Luďkem Ondráčkem, kteří přece jen dopomohli týmu k velmi cenné remíze. Jenomže když přišlo prodloužení, už se nic zásadnějšího nedělo. Dva body tak vydřely Pardubice a nadělily Hattricku další prohru.

Velmi solidní akci ukázal v prodloužení Ondráček, když se protáhl kolem soupeře a zdálo se, že už pošle míček do mezírky v bráně. Pardubický gólman Martin Haleš ovšem nezaváhal v důležitém okamžiku a vykopl míček pryč. Potom následovalo vyloučení Jalového, jež domácí nakoplo a znamenalo rozhodující gól. Trefil se Jan Savický, který uzavřel utkání s osobní bilancí 2+1.

Hattrick se v poslední dvacetiminutovce dostal do slušného tempa. Potvrdil do čtyřmi brankami, ale přece jen litoval, že nedosáhl místo remízy přímo na obrat. Drtivý poměr střel 7:17 během třetího dějství z pohledu Pardubic k tomu přímo vybízel. Šance určitě byly. Brňané však mohli být z druhého pohledu rádi, že Sokoli v celém zápase spálili řadu pěkných příležitostí.

Porážka od Pardubic byla již šestou ztrátou Hattricku v řadě. Zároveň ale šlo o třetí duel z posledních čtyř, které Brno dovedlo aspoň do prodloužení. Předchozí dva případy se týkaly domácích bitev se Spartou (3:4pn) a Královskými Vinohrady (4:5p). Také tentokrát přibyl na konto Hattricku jediný bodík. Jihomoravský klub zároveň přišel o neporazitelnost s Pardubicemi v základní části superligy – tím se udělala kaňka na dosavadní šňůře výsledků 4:1, 7:6p a 6:4.

Do historických statistik se zapsal Matěj Kostka díky svojí asistenci pro Marka Fuchse. Pomohl tím tak nejen bodovému kontu kapitána, ale i sobě samotnému. Konkrétně završil 100 bodů v historii základní části superligy. Na 99 bodech v celé superligové kariéře nyní zůstávají Martin Nagy s Davidem Sládečkem. Jedním z úspěšných střelců byl Matěj Hronek, který se objevil v zahajovacím line-upu Hattricku. Ještě do konce zápasu ho navíc napodobil Šimon Hronek, jeho mladší bratr.

Pokračování Livesport Superligy čeká Brno už v neděli 28. února, kdy do Maloměřic přijedou hráči FbŠ Bohemians. Bude se hrát od 17 hodin. Hattrick navíc doufá, že silného rivala překvapí stejně jako v uplynulém ročníku. Tým potřebnou kvalitu má, a právě teď to musí dokázat v předposledním soutěžním kole.

Branky a nahrávky: 14. Kučera (Petržela), 29. Savický (Šmíd), 42. Pakosta (Savický), 43. Teichman (Kučera), 47. Teichman, 63. Savický (Pakosta) – 31. Hronek M. (Horák), 43. Hronek Š. (Juhaňák), 47. Fuchs (Kostka), 57. Nagy (Ondráček), 59. Ondráček (Nagy). Střely: 25–32. Vyloučení: 1–4. Využití: 1–0.

PardubiceHattrick
Haleš (Aubus) – Oubrecht, Kaluža, Slabý, Klein, Kohoutek, Kučera, Teichman, Pakosta, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý, Formánek

Kuhn (Létal) – Sládeček, Horák, Juhaňák, Jalový, Dvořák, Kůra M., Kůra J. – Kostka, Ondráček, Hronek M. – Brom, Nagy, Vlach – Slezák, Fuchs, Hronek Š. – Leško, Halama

Ohlasy trenérů

Martin Zozulák (Pardubice): Zápas jsme podle mého názoru měli jednoznačně vyhrát. Bohužel jsme však uspěli až v prodloužení. Takže spokojenost nepanuje, ale myslím si, že předvedená hra byla velmi dobrá. Hra na míčku vypadala super, místy jsme diktovali tempo hry a soupeři nic nedovolili. Shořeli jsme na neproměňování totálních tutovek. A stejně jako v jiných utkáních jsme doplatili na nevyužívání přesilovek.

Marek Fiala (Hattrick): Utkání se mi zdálo docela otevřené. Byla tam spousta brejkových situací a rychlých přechodů. Hlavně tedy na naši stranu, kdy jsme nějakým způsobem hráli s míčkem. Nicméně po ztrátách to vypadalo, že jsme trochu spali a byli v návratech hodně pomalí. Z toho pramenil tlak soupeře a hodně šancí, s nimiž si ovšem Pardubice neporadily. Největší problém vidím v tom, že první dvě třetiny i začátek té třetí byl z naší strany v tomto ohledu nezodpovědný a špatný.