DačiceHattrick
Odehráno
ne 19. 2. 2023 14:00 @ SH Dolní Cerekev, 1. liga žen, 24. kolo

Ženy Hattricku končí desáté, v závěru je předstihly Dačice

Poslední utkání před play-off skončilo těsnou ztrátou holek Hattricku. Venkovní zápas s Dačicemi dopadl v jejich neprospěch 5:7, když dovolily svým soupeřkám utéct dvěma trefami z posledních pěti minut. Brňanky tak již ví, kdo bude jejich protivníkem v předkole vyřazovací fáze.

TJ Centropen Dačice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:5 (0:0, 3:2, 4:3)

Line-up Hattricku nedoznal žádných změn od pátečního utkání, kdy svěřenkyně trenérky Petry Prouzové dlouho statečně vzdorovaly Znojmu. A podobně bojovné bylo i měření sil s Dačicemi, když v první třetině nepadla ani jedna branka. Oba týmy přitom hrály přesilovku, nicméně defenzivy v žádné situace nezaváhaly.

Mnohem zajímavějším se stal úvod prostřední části, protože hned po jedenácti sekundách šel do vedení Centropen. Zhruba minutu a půl poté sice Hattrick vyrovnal střelou Veroniky Praxové, jenže ani tento stav nezůstal déle. Dačice totiž záhy slavily podruhé a kontrolovaly mírný náskok, který si vzaly zpět také po pozdějším gólu Kataríny Cerchlanové na 2:2.

Slibný nástup po přestávce uplatnily domácí florbalistky také ve třetí třetině. Potvrdily ho trefou na 4:2, čímž mohly vzbudit dojem, že se Brno bude vracet do zápasu o poznání složitěji než předtím. Michaela Skřivánková ovšem nic nevzdávala a právě kapitánka FBŠ vrátila hosty na kontaktní rozdíl.

Přestřelka navíc pokračovala až do posledních minut, přičemž Hattrick se dotáhl až na remízu 5:5. Utkání ale přece jen poznalo vítěze ještě v normální hrací době – Dačice rozhodly v závěrečných pěti minutách dvěma góly a poskočily na devátou příčku soutěže. Hattrick po ztrátě 7:5 končí desátý a v předkole play-off ho čeká EAV SK Jihlava.

Utkání jste mohli sledovat pomocí tohoto odkazu: ZÁPASOVÝ ONLINE.

Branky a nahrávky: 21. Lélyová (Bártů), 23. Lélyová (Bártů), 38. Lisová (Křemelová), 43. Rosolová (Vávrová), 53. Bártů (Minářová), 57. Bártů, 58. Minářová (Kolářová) – 22. Praxová (Macejáková), 33. Cerchlanová (Hyksová), 48. Skřivánková (Wilczek), 54. Skřivánková (Růžičková).

Pospíchalová – Divišová, Vrbová, Šmahelová, Rosolová – Distelová (C), Bártů, Lélyová – Petrlíková, Kolářová, Minářová – Lisová, Křemelová, VávrováPoláčková – Schindlerová M., Rozenbergová V., Skřivánková (C), Růžičková – Wilczek, Cerchlanová, Skořinská – Hyksová, Prouzová, Slováková – Praxová, Macejáková, Rozenbergová K.