Rtyně v/PHattrick
Odehráno
ne 11. 12. 2022 15:00 @ SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší, 1. liga žen, 16. kolo

Ženy Hattricku slaví! Rtyni nastřílely šest gólů

Úspěšný závěr víkendu si připisuje ženské družstvo v Hattricku. Brněnské holky porazily Rtyni v Podkrkonoší 6:4 a spravily si náladu po sobotní porážce v Dobrušce. Hned čtyřikrát mířila přesně Linda Hyksová.

FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:6 (1:1, 0:3, 3:2)

Lepší vstup do utkání ukázala Rtyně, když se jí podařilo ve čtvrté minutě jít do vedení 1:0. Stalo se tak jen chvilku potom, co skončilo brněnské oslabení. Krátce po polovině dějství se však vylučovalo i na straně domácích, čehož bezchybně využila Vendula Schindlerová srovnávací trefou.

Důležitá byla fáze po startu druhé třetiny, kdy Hattrick dal dva slepené góly. Nejdříve mířila do sítě Zuzana Štěrbová díky asistenci Lindy Hyksové, načež si obě hráčky spolupráci vyměnily a zvyšovaly na 3:1. Hostujícímu družstvu pomohl v cestě za výhrou také závěr prostřední části, jelikož se prosadil při vlastním oslabení a rozdíl činil již tři branky.

Práci pak dokončily Brňanky v poslední dvacetiminutovce, přestože Rtyně dala uzavírací dva góly duelu. Celkově to však na výsledek větší vliv nemělo a Hattrick slavil vítězství v podobě 6:4. Co se tedy týče tabulky, ženy Hattricku se vrátily na osmou příčku a přerušily šňůru tří porážek za sebou.

„Asi nejcennější je to, že jsme ze sebe dokázaly po deseti minutách zmaru setřást deku, která na nás delší dobu ležela. Pomohl nám velmi dobrý nástup do druhé třetiny, kdy jsme se brankově odpoutaly a začaly předvádět hru, jakou bychom chtěly,” zmiňovala po utkání Michaela Schindlerová. V dalších částech zápasu se potom dařilo na každé nadechnutí soupeře odpovědět.

Holky Hattricku však čeká před Vánocemi ještě jedna výzva. V úterý 13. prosince nastoupí k brněnskému derby proti Židenicím, jež jsou druhé v tabulce první ligy – východ. A to i kvůli prohře s Hattrickem z minulého vzájemného souboje, v němž FBŠ slavilo skóre 4:3 po nájezdech.

Přestože Hattrick bude vedený proti Židenicím jako hostující tým, z jeho pohledu se toho moc nemění. Dějištěm měření sil se totiž paradoxně stane domácí hala žen Hattricku, a sice CESA VUT. Utkání startuje od 19 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 4. Luštincová (Vylíčilová), 41. Vylíčilová (Nádeníková), 55. Romančáková (Nádeníková), 60. Vylíčilová (Romančáková) – 13. Schindlerová V. (Růžičková), 21. Štěrbová (Hyksová), 23. Hyksová (Štěrbová), 40. Hyksová (Schindlerová V.), 45. Hyksová (Štěrbová), 52. Hyksová (Štěrbová). Střely: 18:22. Trestné minuty: 2:6. Využití: 1:1. Diváků: 34. Rozhodčí: Tomáš Haufer, Filip Vymlátil. Odkaz na utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.