Ženy Hattricku zmáčkly Havířov, body ale utekly

Podruhé za sebou předvedl Hattrick bojovný výkon, naneštěstí pro Brňanky však opět bez bodů. Domácí dvojzápas zakončily holky Hattricku proti Torpedu Havířov, na který jim ale nakonec chyběl gól aspoň na remízu.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Torpedo Havířov 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Hattrick věřil, že po slibném sobotním představení proti Třinci mohl navázat (a třeba i uspět) s Torpedem Havířov. Tentokrát startovala mezi tyčemi Nikola Vanďurková, zatímco zbytek zahajovací formace zůstal beze změny. A jihomoravské ženy se skutečně dlouho držely a ještě pár minut před koncem platila remíza. Hostující hráčky však ještě stihly odpovědět a přichystaly Hattricku hořkou porážku 3:4.

Skóre dlouho zůstávalo bez jakékoliv změny. První změna přišla až ve třinácté minutě, kdy za Torpedo úřadovalo obávané sesterské duo Niki a Natali Kalábovy. Hattrick ovšem zůstával v pohodě, ustřežil několik šancí protivníka a brzy vyrovnala Sabina Slováková.

Zkraje druhé třetiny nikdo neměl úplně jasnou převahu, byť jedna branka přece jen padla. Niki Kalábová se trefila už podruhé v utkání a dodala Havířovu více klidu. Brno potom mohlo být rádo, že ve 28. minutě dávalo hostující družstvo jenom tyčku. Stále tak rozdíl nebyl nijak zásadní a Hattrick mohl bojovat o nerozhodný stav.

Snahu domácích ale dost zkomplikovalo vyloučení ze začátku třetího dějství. Torpedo ho perfektně potrestalo a odskočil již na 3:1. Hattricku dlouho chyběla střela na branku, když však přišel vydařený pokus Kateřiny Rozenbergové, naděje opět svitla výrazněji.

Brněnská trenérka Petra Prouzová si s postupem času nakonec vybrala time-out. A netrvalo dlouho, než se zklidnění a pokyny ze střídačky projevily i přímo na hřišti. Zuzana Wilczek za necelou minutku srovnala a tři minuty před koncem základní hrací doby se zdálo, že Hattrick přece jen boduje. Nicméně opak byl pravdou.

Havířovu stačilo pouhých jednadvacet sekund, než si vzal mírnou výhodu zpátky. Výsledek 4:3 pro hosty tak vydržel až do posledního hvizdu a Torpedo mohlo slavit. Na straně Hattricku naopak zavládlo zklamání. „Výsledek mě mrzí dvojnásob proto, že jsme se dokázaly do zápasu vrátit. Určitě jsme nebyly horším týmem, ale doplácíme na neproměňování šancí, což nás dlouhodobě stojí body. Nezbývá, než na tom pracovat dál,” přemítala Prouzová po duelu.

Hattrick sice o uplynulém víkendu tedy dvakrát prohrál, ani za jedno utkání se však nemusí určitě stydět. Herně se Brňanky neztratily a mají řadu pozitiv, od nichž se mohou odrazit dále. Aktuálně jsou deváté mezi osmým IBK Hradec Králové a desátými Dačicemi, svoji pozici ovšem mohou dost vylepšit 21. a 22. ledna, kdy doma přivítají Přerov a Aligators Šitbořice.

Branky a nahrávky: 18. Slováková (Skořinská), 49. Rozenbergová K. (Skřivánková), 57. Wilczek (Schindlerová V.) – 13. Kalábová Niki (Kalábová Natali), 24. Kalábová Niki (Sobotová), 43. Kalábová Natali (Kalábová Niki), 58. Glasová.