SK JihlavaHattrick
Odehráno
so 4. 3. 2023 17:00 @ SH SK Jihlava, 1. liga žen, 1. kolo

Ženy mají mečbol! V Jihlavě uspěly o dva góly

Velmi důležité vítězství si připsaly holky Hattricku. Na hřišti EAV SK Jihlava napravily nevydařený konec základní části, když domácí hráčky porazily 5:3. Aktuálně je tak dělí jediná výhra od postupu do dalšího kola play-off první ligy žen.

EAV SK Jihlava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)

Jihlava od začátku duelu tlačila svého soka a chtěla potvrdit roli favorita. Holky Hattricku však dokázaly zapomenout na nepovedený závěr základní části a držely svého soupeře v bezpečné vzdálenosti od Poláčkové. Ovšem to, co obětavou obranou Brňanek prošlo, dokázala zneškodnit slovenská fantomka. Za zmínku stojí zejména tři zákroky ve druhé polovině třetiny, kdy nejprve zneškodnila únik Bícové a v samotném závěru třetiny si poradila se střelou Levové a poté i se zakončením její spoluhráčky. Na druhé straně zahrozil Hattrick z nenápadných šancí, když po jedné z nich musela tahat míček z brankové čáry gólmanka Václavková. Bohužel pro příznivce Hattricku se hostující hráčky gólu nedočkaly ani z přesilovky a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině se Hattrick osmělil a hned v úvodu prostřední části hry zaspal Václavkovou několika pokusy zejména z holí Wilczek a Skořinské, přičemž v polovině třetí minuty hry uklidila právě Zuzana Wilczek do sítě přihrávku právě od Skořinské. Netrvalo to dlouho a Hattrick slavil vedení o dvě branky. Situaci dvou na jednu vzala na svá bedra Linda Hyksová a přesně mířenou střelou se přiblížila ke stovce bodů v dresu FBŠ. Jihlava se snažila se zápasem něco udělat, ale ze snahy domácích hráček pramenily chyby a po jedné z nich prchla Jana Skořinská, poradila si s obránkyní a další ostrou ranou posunula ukazatel skóre na hodnotu 0:3.

Snížení Jihlavy přišlo ještě do poloviny zápasu. Holky Hattricku sice podstatnou část oslabení zvládly, ale střelu Bícové vyrazila výborným zákrokem Poláčková jen a pouze k Vytiskové, která doklepla míček do sítě. Další snížení mohlo přijít hned v další přesilovce, ale v ní nejprve prchla Hyksová, která nedokázala přehodit Václavkovou, a z protiútoku zívala na jednu z domácích odkrytá branka, ale tygří skok Poláčkové zastavil míček v cestě do sítě. Domácí tlak sice neustával, ale Brno úspěšně zahrozilo z brejku. Michaela Schindlerová si vzala míček po levém mantinelu, obkroužila podstatnou část hřiště až za branku Václavkové, odkud hledala Lindu Hyksovou, která dokázala skákavý míček trefit tak dobře, že rozvlnila síť počtvrté v zápase. Hattrick si tak nesl do třetí části vedení o tři góly.

Podobně jako v prostřední části, tak i v té poslední se Hattrick rychle dostal k možnosti ke skórování. Pouhých 68 vteřin po začátku třetí třetiny se Sabina Slováková ujala míčku a svůj brejk zakončila střelou k levé tyči a upravila skóre na 1:5. Jihlava se sice dokázala dostat před Poláčkovou, ale brankářka Brna společně s obrankyněmi byly pro domácí dlouho nepřekonatelnou hradbou. To se změnilo v deváté minutě, kdy se domácí dostaly do přečíslení dvou na jednu a Tereza Vytisková poslala míček k tyči. O několik vteřin později se prohnala kolem pravé strany hřiště Markéta Jašková a rychlou stahovačkou na osu si našla prostor nad ramenem Poláčkové. Hattrick se rázem octnul pod enormním tlakem domácích florbalistek a Poláčková v brance se musela činit. 140 vteřin před koncem třetí části si domácí vzali time-out a rozhodli se pro hru bez gólmanky. V powerplay si sice domácí hráčky vytvořily několik palebných pozic, ale Poláčková společně se svou obranou odolala a veze do Brna první bod v sérii.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 23. Wilczek (Skořinská), 23. Hyksová (Prouzová), 26. Skořinská (Wilczek), 34. Hyksová (Schindlerová), 42. Slováková - 29. Vytisková (Bícová), 49. Vytisková (Bícová), 49. Jašková.. Trestné minuty: 2:4. Využití: 1:0. Střely: 27:15. Rozhodčí: Petr Jindra, Petr Kadlec. Diváků: 68.

Sestavy

JihlavaHattrick
Václavková (Vyrobíková) – Krčálová V., Běhounková, Kittlerová, Dolejší, Šloufová, Zárubová – Krčálová H., Vytisková, Bícová, Šulová, Šmahelová, Jašková, Kalinová, Levová, Vilišová, Dvořáková, ŠustrováPoláčková – Skřivánková (C), Růžičková, Schindlerová, Federselová – Praxová, Skořinská, Wilczek – Slováková, Prouzová, Hyksová – Cerchlanová