Ženy nestačily na Jihlavu, rozhodovala třetí třetina

Do druhého zápasu během dvou dnů naskočily holky Hattricku. Domácí dvojkolo první ligy žen uzavřely bitvou s SK Jihlava, proti němuž chtěly Brňanky napravit dojem ze sobotního duel s Hradcem Králové. Ani tentokrát ovšem na body nedosáhly a podlehly 1:3.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – EAV SK Jihlava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Ženy Hattricku nerozjely první třetinu úplně ideálně, což se projevilo i na skóre. Jihlava se trefila v osmé minutě zásluhou Terezy Vytiskové a mohla hrát ve větší pohodě. Hostující florbalistky potom sice musely skousnout vyloučení na 2+2 minuty, nicméně Brno stejně převahu nevyužilo.

V prostřední části se průběžný stav nijak nezměnil, což stále slibovalo vyrovnaný finiš utkání. Zkraje třetí třetiny ovšem Jihlava odskočila na 2:0, takže trefa Hattricku pět minut nato byla pouze kontaktní. Šance na vyrovnání mohla přijít v závěrečné desetiminutovce při další přesilovce domácích, jenže nezadařilo se.

Družstvo z Vysočiny navíc vítězství ještě potvrdilo gólem v úplném závěru, čímž se dostala na konečných 3:1. Porážka znamená, že Hattrick sice zůstává osmý v tabulce, devátý Hradec však na něj už ztrácí jenom jediný bod.

Brňankám současně chybí jenom jeden bodík na sedmé Aligators, ty ale mají rovnou dva zápasy k dobru. Po neúspěšném víkendu v podobě dvou porážek se proto musí FBŠ připravit na další dvojkolo, jež ho čeká v sobotu 10. a neděli 11. prosince, a sice na hřišti Dobrušky a Rtyně v Podkrkonoší.

Branky a nahrávky: 50. Hyksová (Schindlerová V.) – 8. Vytisková (Kalinová), 45. Jašková (Šulová), 59. Vytisková (Bícová). Střely: 18:20. Trestné minuty: 0:6. Využití: 0:0. Diváků: 22. Rozhodčí: Filip Gotschim, Dan Lošťák. Odkaz k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.

HattrickJihlava
Vanďurková (Poláčková) – Schindlerová M., Rozenbergová V., Skřivánková, Růžičková – Wilczek, Slováková, Praxová – Hyksová, Schindlerová V., Štěrbová – Macejáková, Skořinská, KotlářováVáclavková – Krčálová, Běhounková, Kittlerová, Dolejší, Zárubová – Kalinová, Vytisková, Bícová – Šmahelová, Šloufová, Šulová – Vilišová, Dvořáková, Jašková (C)