Zpět na první místo! Hattrick zvládl utkání s nepříjemným Chomutovem

Brněnský tým odvedl dobrou práci. Hattrick zamířil v 11. kole první ligy do Chomutova, který se díky slibným výkonům držel těsně za špičkou soutěže. Severočeši se dokonce mohli dotáhnout právě na FBŠ, to však hosté nedovolili a vyhráli 12:6.

Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:12 (2:3, 3:4, 1:5)

Utkání zahájil vynikajícím způsobem Luděk Ondráček, jenž se trefil už po 24 vteřinách hry. Chomutov se ale oklepal z úspěšného startu Hattricku a začal se mu vyrovnávat. Obě mužstva se tak střídala v šancích, čemuž na konci první třetiny odpovídalo skóre 3:2 pro Brno.

Ve druhém dějství odskočili jihomoravští hráči do vedení o tři branky. Poměrně vysoký náskok ale hosté ztratili a Chomutov se dostal až na gólový kontakt. Právě ve 39. minutě prohrával domácí tým jen 5:6. Hattrick se však na závěr třetiny ještě jednou prosadil a připravil si klidnější pozici do poslední fáze zápasu.

Třetí část zvládli Brňané pod naprostou kontrolou. Brzy po úvodním buly se zapsal mezi střelce Matěj Hronek, kterého doplnil v přesilovce Ondráček. Hattrick předváděl koncentrovaný výkon v obraně a zdárně trestal nepřesnosti soupeře. To zaručilo hostujícím hráčům pohodlný konec utkání za stavu 12:6.

Hattrick se díky výhře vrátil na absolutní čelo první ligy. Před druhými Black Angels aktuálně vede o tři body. Svěřenci Marka Fialy tak vynahradili výsledkové zaváhání z minulého kola, kdy prohráli s Ústím po prodloužení. Nejproduktivnějším florbalistou se proti Chomutovu stal Ondráček se ziskem tří gólů a čtyř přihrávek.

Do historických statistik se zapsal Marek Fuchs. Ten s přispěním dvou branek dosáhl na 90 bodů za A-tým Hattricku. Bilancí 1+1 zakulatil dlouhodobý zisk i Hronek, který nastřádal v dospělém mužstvu 50 bodů.

Příští měření sil proběhne na domácím hřišti Hattricku. V neděli 11. listopadu zavítá do maloměřické haly soupeř z Českých Budějovic. Začátek bude v 17 hodin.

Branky a nahrávky: 10. Pastor (Štěrba), 11. Stibor, 29. Štěrba (Štěrba), 35. Bejček (Fiala), 39. Semerád (Šafařovský), 60. Bejček (Šafařovský) – 1. Ondráček (Sládeček), 8. Dvořák, 19. Brom (Ondráček), 28. Brom (Hronek), 28. Máček (Malich), 34. Coufal (Ondráček), 40. Coufal (Ondráček), 42. Hronek (Jalový), 46. Ondráček (Coufal), 56. Fuchs (Brom), 59. Fuchs (Ondráček), 60. Ondráček (Andrle). Střely: 29–34. Vyloučení: 4–1. Využití: 0–3. Diváků: 172.

Ohlasy trenérů

Jakub Šimek (Chomutov): „Dokázali jsme s protivníkem odehrát dvě kvalitní třetiny. Ve třetí části šlo Brno díky svým zkušenostem do vedení, na které jsme nenašli protizbraň. Další víkend si odpočineme a za čtrnáct dnů jsme připraveni na výjezd do Českých Budějovic.“

Marek Fiala (Hattrick): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale hra se postupně vyrovnala. Prostřední pasáž byla poměrně chaotická a padaly branky na obou stranách. Ve třetí části jsme možná poprvé v sezóně naplno prodali své zkušenosti a utkání v klidu dohráli. Velmi dobře zahrála mladá lajna a pochvalu zaslouží kluci především za třetí třetinu. Pokud budeme podávat na tréninku i v duelech soustředěný výkon jako v posledním dějství, pak jsme na dobré cestě.“