Ztráta na Vinohradech: Hattrick odjel s prohrou 4:7

Hattricku nezvítězil ani v pátém kole Superligy florbalu. V sobotním utkání dvou týmů ze spodní části tabulky podlehli Brňané výsledkem 4:7 Královským Vinohradům. Svěřenci Marka Fialy proto zůstanou i pro následující týden na posledním místě soutěže.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

Na začátku duelu zachytili tempo hry mnohem lépe Pražané, kteří díky gólům Petra Hartmana a Lukáše Gregora vedli už v šesté minutě 2:0. Vinohrady si tak držely slibný odstup ve skóre a ze všech sil zastavovaly šance Hattricku. Hosté přesto ještě zamíchali výsledkem první třetiny a na jejím konci ztráceli jedinou branku za stavu 3:2 pro SKV. Z Hattricku mířili přesně kapitán Marek Fuchs (50. bod v superligové kariéře) a Martin Nagy (30. bod v dresu klubu).

Ve druhé části ale Vinohrady opět odskočily a náročná práce Brna pokračovala. Naději sice oživil svým premiérovým gólem za FBŠ v superlize Oliver Gold (asistence Jonáše Kůry byla jeho jubilejním 50. bodem za tým), jenže soupeř nadále zůstával o krok napřed. Hattrick navíc ke konci druhé třetiny dostal dvouminutový trest, který se přenesl i do závěrečného dějství.

Pražané nakonec výhodu neproměnili, nicméně zůstávali v klidu. Gól na 5:3 si totiž připravili ve 44. minutě, kdy se trefil Pavel Hájek. Naposledy se Hattrick přiblížil na kontaktní rozdíl potom, co využil trestné střílení Luděk Ondráček, ale tato situace nemohla sama stačit k úspěchu. Mužstvo SKV postupně zvýšilo na 7:4 a získalo všechny body. Pro Brňany to znamenalo čtvrtou porážku po základní hrací době v sezóně a další týden na spodku soutěže.

Svěřenci Marka Fialy dostanou další možnost, aby opustili dno tabulky, na venkovní půdě v sobotu 12. října od 17 hodin. Jejich příštím protivníkem se stane FBC ČPP Ostrava, které také nemá zkraje ročníku optimální formu.

Branky a nahrávky: 3. Hartman (Skřivánek), 6. Gregor (Svoboda), 19. Z. Stuchlík (Gregor), 28. Vnuk (Bína), 44. Hájek (Skřivánek), 51. Gregor, 58. O. Stuchlík – 14. Fuchs (Hronek), 20. Nagy (Hronek), 34. Gold (Kůra), 48. Ondráček. Střely: 23–22. Vyloučení: 0–2. Využití: 1–0. Diváků: 101.

Ohlasy trenérů

David Bouša (Vinohrady): „Dnes jsme po většinu zápasu plnili na sto procent úkoly, které jsme si stanovili. Na utkání jsme se dobře připravili a vytvořili jsme si více šancí než soupeř. Kdybychom byli v zakončení přesnější, mohli jsme o výhře rozhodnout už dříve.“

Marek Fiala (Hattrick): „Vinohrady působily po všech stránkách kvalitněji, a to především v osobních soubojích. Také schopností přistupovat včas k hráčům byli o parník jinde. S předvedenou hrou jsme neměli sebemenší šanci uspět.“