Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Čtvrté po základní části! Ženy zvládly poslední kolo

Vynikající konec základní části předvedly ženy Hattricku, které o víkendu odehrály zbývající zápasy první ligy – východ. Klíčová byla především neděle, kdy porazily Světlou nad Sázavou, zajistily si čtvrté místo soutěže a nemusí do úvodního kola play-off. (foto: FBC Kutná Hora)

FBC Kutná Hora – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Brňanky nebyly jediným týmem, který usiloval o přímý postup do druhého kola vyřazovací fáze. Rivalkami jim byla také Jihlava či Hradec Králové, přičemž Hattrick čekala v sobotu papírově silnější Kutná Hora. A právě Středočešky ukázaly svoji sílu a vyhrály 4:1.

Hostující florbalistky však své soupeřky dlouho trápily. Ještě necelých pět minut před koncem činil rozdíl pouze dvě branky a stát se mohlo cokoliv. Přestože ale FBŠ bodový zisk utekl, to hlavní teprve čekalo o den později. Hattrick se totiž chystal do rozhodující bitvy venku se Světlou nad Sázavou.

Branky a nahrávky: 4. Dubská M. (Výborná), 27. Klepalová, 45. Dubská M. (Dubská N.), 57. Spěváčková (Beranová) – 55. Zhébalová (Hyksová). Trestné minuty: 6:4. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 40:19. Diváků: 72.

Kutná HoraHattrick
Melicharová (Petráková) – Němcová, Moravcová, Ašenbrennerová, Knížová (C) – Klepalová, Trpišovská, Venclová – Dubská M., Dubská N., Výborná – Beranová, Forštová, Spěváčková – HelclováVanďurková (Poláčková) – Slováková (C), Rozenbergová V., Hyksová, Wilczek, Zhébalová, Drobná, Skřivánková, Skořinská, Podešvová, Štěrbová, Šorfová, Cerchlanová, Brančíková

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:6 (2:3, 3:1, 0:2)

Právě nedělní souboj se stal vrcholem víkendu, jenž Brnu definitivně pomohl na čtvrtou pozici. Skóre se pohybovalo z jedné strany na druhou, po dvou třetinách měla Světlá dokonce blíže k úspěchu, avšak poslední fáze patřila Hattricku.

Hostující družstvo zavelelo k obratu, góly v poslední desetiminutovce slavily Sabina Slováková s Lindou Hyksovou a výhra byla na světě. Žádné z konkurentek Hattricku přitom manko v tabulce už nesmazaly a parádní jízda Jihomoravanek znamenala vysněné umístění.

Čtvrté místo znamená pro Hattrick, že bude mít tento víkend úplně volno. Teď se čeká na všechny postupující do osmifinále play-off, kde se jim rýsuje z aktuálních dvojic buď Black Angels, nebo Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn.

Branky a nahrávky: 3. Beránková (Kudlová), 10. Hermannová (Franclová), 24. Urbanová (Kudlová), 28. Tichá, 29. Kudlová (Chmelová) – 6. Cerchlanová, 12. Wilczek (Skřivánková), 19. Skřivánková (Slováková), 25. Wilczek (Skřivánková), 51. Slováková, 57. Hyksová (Wilczek). Trestné minuty: 2:0. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 27:24. Diváků: 25.