Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Ženy se rozloučily se ctí, v osmifinále potrápily Black Angels

Přestože v play-off nepokračují, i tak dosáhly historického maxima. Holky Hattricku odehrály o víkendu osmifinále první ligy žen, v němž byly nad jejich síly hráčky Black Angels. Se soupeřkami ze západní skupiny však držely krok a nemusí se stydět nejen za poslední dvojzápas, ale ani za celý ročník.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 6:9 (4:3, 1:0, 1:6)

Brněnské hráčky šly do osmifinále plné odhodlání. Slibná série výsledků, kterou držely od listopadu až do konce základní části, jim dodávala sebevědomí i proti tak silnému soupeři jako Black Angels. To bylo vidět již v první třetině domácího utkání s Pražankami, jež nabídla sedm gólů a vedení FBŠ 4:3.

Ve druhé části se náskok domácích ještě zvýšil, když se jedinou střelkyní dějství stala Zuzana Wilczek. Krásně rozjeté střetnutí ovšem ještě nebylo ani zdaleka rozhodnuto, což se naplno projevilo v závěrečné pasáži duelu. Během ní se Black Angels vrátily v drtivé síle a ze skóre 6:4 otočily na 6:9.

„První zápas play-off se nesl ve vysokém tempu z obou stran. Fyzický, plný osobních soubojů. Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem či jsme měli navrch, ale neudrželi jsme koncentraci. Soupeř následně vytěžil více ze hry a potrestal naši nedůslednost v obraně,” shrnul trenér Tomáš Sklář.

Branky a nahrávky: 4. Skřivánková (Vanďurková), 5. Václavíková (Mášová), 11. Hyksová (Skřivánková), 12. Hyksová (Podešvová), 27. Wilczek (Rozenbergová V.), 47. Skřivánková (Hyksová) – 2. Mervartová (Košťálová), 4. Mervartová (Šárová), 9. Mervartová (Majerová), 46. Mervartová (Koželuhová), 50. Šnajberková S. (Košvancová), 50. Fricová (Mervartová), 54. Mervartová (Šlopková), 57. Fricová (Koželuhová), 60. Balejová. Trestné minuty: 8:6. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 44:41. Diváků: 65.

HattrickBlack Angels
Vanďurková (Poláčková) – Brančíková, Rozenbergová V., Hyksová, Skřivánková, Wilczek, Drobná, Slováková (C), Václavíková, Praxová, Mášová, Skořinská, Podešvová, Štěrbová, Šorfová, CerchlanováČerná (Antalová) – Šnajberková S., Svobodová, Košvancová, Hornová, Chaloupecká, Majerová, Tůmová (C), Šnajberková V., Fricová, Šlopková, Šárová, Košťálová, Mervartová, Balejová, Koželuhová

BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:2 (2:0, 3:2, 3:0)

V odvetě už šlo o všechno. Buď by Brňanky zvítězily a vynutily si rozhodující třetí utkání, nebo by jim skončila sezóna. Hattrick ovšem nezahájil střetnutí nejlépe a už ve druhé minutě inkasoval. Vedení Black Angels navíc postupně vzrůstalo a Pražanky měly situaci pod kontrolou.

Hattrick ale přece jen ještě začal kousat. Po prostředním dějství se hostující florbalistky dostaly na třígólový rozdíl a stále nebyly daleko od potenciálního vyrovnání. Nicméně Black Angels ve třetí fázi definitivně zlomily bitvu na svoji stranu, potom co odskočily dvěma trefami z 50. minuty. Později už přišlo pouze razítko pro domácí družstvo na 8:2.

Konec v osmifinále play-off však není pro Hattrick žádnou ostudou. Brněnské hráčky nastavily nové historické maximum a je jisté, že v následující sezóny první ligy žen se mohou prát o ještě věhlasnější příčky. Za všechny výkony během ročníku 2023/24 tak náleží holkám Hattricku hluboká poklona a obrovské poděkování.

Branky a nahrávky: 2. Majerová (Tůmová), 12. Hornová (Košvancová), 21. Košvancová (Šnajberková S.), 27. Chaloupecká (Vachulová), 40. Šnajberková S. (Vachulová), 50. Fricová (Šlopková), 50. Balejová (Mervartová), 57. Šnajberková V. (Košťálová) – 28. Rozenbergová V. (Wilczek), 37. Šorfová (Cerchlanová). Trestné minuty: 2:6. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 41:18. Diváků: 40.