Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Dorostencům těsně uniklo osmifinále, rozhodovalo až prodloužení

Prvotřídní drama zastihlo dorostence Hattricku ve druhém kole play-off. Brňanům zkřížil cestu Zlín, který nakonec vyšel z dvojzápasu díky obratu jako vítěz. Sen o mistrovství republiky si tak Brňané letos nesplní, byť ukázali velkou snahu a obětavost.

Zlín Lions – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (2:0, 0:4, 2:1)

První utkání nezačalo podle představ Hattricku, když úvodní dějství prohrál 0:2. Brňané však předvedli perfektní návrat do boje díky čtyřem trefám ve druhé třetině. Velice důležitá byla i branka FBŠ na 5:2 zkraje poslední části, jelikož Zlín ještě zabral. Lions snížili na 4:5 a Hattrick byl rád, že si těsný náskok přenesl do domácí odvety.

Měření sil vyšlo dvougólovému Vojtěchu Spoustovi, jehož v produktivitě ještě překonal Patrik Neterder s jednou trefou a dvěma asistencemi.

Branky a nahrávky: 4. Papazachariu, 15. Vymazal (Papazachariu), 35. Večeřa (Vaculík), 44. Papazachariu (Zapletal) – 16. Spousta (Klusoň), 17. Gryc (Neterder), 22. Spousta (Pokorný), 23. Neterder (Loučka), 34. Klusoň (Neterder). Trestné minuty: 0:0. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 23:25.

ZlínHattrick

Vrlová (Mikeš) – Štěpáník (C), Vaculík, Martinek, Kurtin, Kresta, Mikšánek, Zapletal, Tvrdoň, Štětkář, Vymazal, Pavel, Riedl, Černošek, Papazachariu, Večeřa

Effenberger (Pimek) – Spousta, Gryc (C), Milichovský, Hrubý – Loučka, Klusoň, Neterder – Pokorný, Slezák, Slováček – Kopečný, Lank

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Zlín Lions 6:8p (2:1, 3:2, 1:4 – 0:1)

Domácí střetnutí odstartovalo z brněnského pohledu celkem dobře. Hattrick se ujal vedení 3:1 na začátku druhého dějství a odstup si zodpovědně hlídal také do dalších minut. Před poslední etapou zápasu tak hájil stav 5:3.

Lvi ovšem sebrali zbytky sil a třetí třetina přinášela jednu jejich branku za druhou. Zhruba čtyři minuty před koncem základní hrací doby si Hattrick musel vybrat oddechový čas, protože soupeř už vedl o dva góly a držel postupové skóre. Josef Loučka každopádně snížil a poslal utkání do prodloužení – v něm ale netrvalo dlouho a Zlín rozhodl o svém postupu

„Dnes, včera, i celou sezónu jsme bohužel měli podobný problém. Hrajeme slušně na balónku, vytváříme si poměrně dost šancí, ale proměníme jen nižší procento z nich. Naopak soupeř velmi dobře trestal naše chyby a v klíčových momentech ukázal větší touhu vyhrát,“ přiblížil trenér dorostenců Lukáš Paták.

Hattricku se tak rozplynul jeho sen o mistrovství republiky, když skončil ve druhém kole play-off. Družstvo se však po celý ročník učilo novým věcem a postupně se zlepšovalo, z čehož lze bohatě těžit do budoucna.

Branky a nahrávky: 3. Pokorný (Klusoň), 15. Neterder (Loučka), 17. Pokorný (Gryc), 24. Daněk (Neterder), 26. Loučka (Klusoň), 44. Loučka (Klusoň) – 9. Kresta (Martinek), 23. Kresta, 25. Pavel (Martinek), 35. Kresta, 41. Papazachariu (Kurtin), 42. Večeřa (Riedl), 42. Martinek, 47. Štěpáník (Večeřa). Trestné minuty: 2:4. Využití přesilovek: 1:1. Střely: 14:21. Diváků: 42.