Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Sezóna juniorů končí, nad jejich síly byli Gullivers

Brněnské derby uzavřelo ročník juniorům Hattricku. Ve čtvrtfinále první ligy nestačili na městské rivaly Gullivers, kteří si zajistili postup v nejkratším možném čase. Florbalisté FBŠ nejdříve prohráli 2:7, načež jim výsledkově utekla také odveta 9:11.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

V pátečním zápase, kterým série začala, měli Gullivers viditelně navrch. Již po necelých třech minutách získali náskok a v prostřední fázi skóre ještě upevnili. Jediným, kdo se za Brňany během dosavadních 40 minut zápasu trefil, byl Matěj Tkadlec.

Gullivers navíc nepolevovali ani v závěrečném dějství. Opět jim vyšel vstup do třetiny, odskočili na 7:1 a Hattrick se už zmohl pouze na finální snížení z hole Adama Klusoně. Tým vedený Markem Fialou tak věděl, že aby si prodloužil sezónu, musí v neděli bezpodmínečně zvítězit.

Branky a nahrávky: 35. Tkadlec (Horák), 58. Klusoň (Malec) – 3. Fanta (Ostrý), 21. Zicha (Boček), 26. Ostrý (Fanta), 38. Gut (Soják). 46. Fanta (Bolom), 51. Weinstein (Polcar), 57. Švábík (Fanta). Trestné minuty: 2:4. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 27:28. Diváků: 73.

HattrickGullivers

Chmela (Málek O.) – Spousta, Málek D., Hala, Koch, Pokorný, Slezák – Malec, Klusoň, Gryc (C) – Tkadlec, Milichovský, Horák – Kroutil, Hrubý, Vejrosta – Neterder, Kopečný, Lank

Večeřák (Tomšík) – Polzer, Zicha (C), Mitáš, Drga, Švábík, Otradovec, Sitař – Boček, Gut, Soják – Polcar, Habler, Škvařil – Fanta, Ostrý, Bolom – Weinstein

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBŠ Hummel Hattrick Brno 11:9 (4:2, 3:2, 4:5)

Druhé střetnutí přitom bylo o poznání napínavější. Gullivers sice byli už od první třetiny o krok před Hattrickem, ten však neustále bojoval a nenechával domácím nic zadarmo. V zápase padal jeden gól za druhým, přičemž ještě v poslední desetiminutovce ztrácelo FBŠ jenom 8:9.

Úplný závěr ovšem Gullivers zvládli – posunuli se do dvoubrankové výhody a drama urvali se skóre 11:9. Hattricku tak po vypadnutí v prvoligovém čtvrtfinále skončila sezóna, zatímco jejich městský rival pokračuje mezi top čtveřici soutěže. Junioři FBŠ každopádně odvedli během celého ročníku obrovský kus práce, za který si zaslouží veliké uznání.

Branky a nahrávky: 3. Habler (Polzer), 7. Ostrý (Škvařil), 15. Fanta (Ostrý), 19. Švábík (Mitáš), 27. Weinstein (Boček), 28. Zicha (Habler), 32. Zicha (Habler), 42. Soják (Habler), 48. Boček, 57. Škvařil (Fanta), 58. Boček – 5. Málek D. (Neterder), 18. Horák (Málek D.), 21. Malec (Spousta), 29. Pokorný (Hala), 46. Neterder (Malec), 51. Horák (Malec), 52. Neterder (Spousta), 52. Pokorný (Malec), 59. Spousta (Neterder). Trestné minuty: 8:6. Využití přesilovek: 1:3. Střely: 38:27. Diváků: 55.