HattrickZnojmo
5:3(3:1,1:1,1:1)
ne 25. 2. 2024 17:30 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 2. kolo

Hattrick vyrovnává osmifinále! Znojmo přetlačil 5:3

Nad florbalisty Hattricku visela hrozba vyřazení z play-off první ligy, skvěle ji však zažehnal! Brňané ve druhém osmifinále porazil Znojmo dvougólovým rozdílem a rozhodne se v úterním třetím utkání série.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Že by Hattricku už v neděli skončila sezóna? Takovou variantu Brňané odmítli vítězstvím 5:3, díky němuž srovnali stav osmifinálové série do podoby 1:1 na zápasy. Po sobotní ztrátě 4:6 tak vše směřuje k ultimátnímu třetímu souboji, který se uskuteční v úterý 27. února od 20.00 ve Znojmě.

Domácí florbalisté těžili z dobré první třetiny, během níž v jednu chvíli vedli dokonce už 3:0. Z toho jednou svěřenci trenéra Simona Šišky proměnili přesilovou hru. Znojmo aspoň částečně korigovalo skóre trefou do šatny a stále mělo po pauze o co hrát.

Prostřední část byla o poznání bohatější na dvouminutové tresty. Rovnou třikrát se vylučovalo, přičemž pokaždé se tak dělo na straně Hattricku. Přestože hosté ani jednu početní převahu nezužitkovalo, gólu se přece jen dočkali – ve 38. minutě snižoval Jan Novák na kontaktní rozdíl, nicméně Brno hned o osm sekund později odpovědělo a znovu kontrolovalo dění.

V něčem podobný scénář se zopakoval také v závěrečném dějství. Necelých šest minut před koncem třetí třetiny se Znojmo znovu dotáhlo na jednobrankové manko a vrátila se dramatická zápletka. Michal Malec ovšem uklidnil situaci v posledních sekundách, když neomylně poslal míček do prázdné sítě, a Hattrick oslavil klíčový úspěch.

Velkolepým výkonem podržel brněnský mančaft Filip Létal, který čelil 33 střelám s krásnou přesností zákroků 90,9 procent. Kromě něj nescházel bodový příděl, jako tradičně, ani od Tomáše Broma (1+1). Brňané výhrou ve druhém osmifinále přerušili sérii šesti porážek za sebou se Znojmem a v lize je zdolali poprvé od roku 2016. Teď už zbývá jen počkat do úterý, kdy přijde bitva o všechno.

Branky a nahrávky: 10. Halama (Kůra J.), 13. Brom (Malec), 19. Jiříček (Brom), 38. Procházka (Dvořák), 60. Malec – 19. Novák (Mašek), 38. Novák (Gerža), 55. Mašek (Vavřina). Trestné minuty: 8:4. Využití přesilovek: 1:0. Střely: 23:33. Diváků: 203.

Létal (Steiger) – Sládeček, Gryc, Kůra J., Halama, Kůra M., Dvořák – Malec, Jiříček, Brom – Vlach, Bednář, Hronek – David, Procházka, Slezák – Zeisel, Máček, MorávekPechura (Lysák) – Ďuriška, Vlček, Sedláček, Bajko, Kuba, Lancouch – Novák, Gerža, Mašek – Blažek, Vavřina, Kucharič – Přibil, Světlík, Marušík – Šťastník, Rýznar, Palášek