Junioři završili základní části osmí, nemusí tak do předkola

I když na konec základní části nestačili junioři Hattricku na Boleslav ani Liberec, smutnit tolik nemuseli. Udrželi totiž osmou příčku CE ligy a vyhnuli se prvnímu kolu play-off. O tomto víkendu tak mají volno a čekají, kdo na ně zbyde do následujícího osmifinále.

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:3 (4:2, 1:0, 3:1)

Když naskakovali Brňané do utkání v Boleslavi, nemohli od soupeře čekat žádné úlevy. A to se ukázalo už během první třetiny, byť se Hattrick dostal do vedení 1:0 a 2:1. Středočechům střelecky vyšla především fáze dějství od deváté do patnácté minuty, kdy skórovali třikrát za sebou.

Na herně slušnou úvodní část se ovšem nenavázalo v dalších pasážích zápasu. Jedinou trefu prostřední fáze zaznamenala Boleslav, jež odskočila už na 5:2, přičemž vítězství doplnila dalšími přesnými situacemi ve třetí třetině. O umístění po základní části tak ještě rozhodnuto nebylo a pozornost směřovala k neděli.

Branky a nahrávky: 7. Duben (Šourek), 9. Bergman (Šourek), 12. Bergman (Šourek), 15. Duben (Eliáš), 39. Venera (Miclík), 52. Hlušička (Michalec), 52. Chmelař (Volovik), 60. Hlušička – 4. Hala (Šikula), 9. Klusoň (Neterder), 47. Horák (Neterder). Trestné minuty: 0:2. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 20:11. Diváků: 60.

BoleslavHattrick
Týc (Veselý) – Eliáš, Hendrych, Hlušička, Havelka, Klepal, Volovik, Feigl – Duben (C), Šourek, Bergman – Miclík, Venera, Kudrna – Suchan, Chmelař, Špaček – Šebek, MichalecMálek O. (Chmela) – Gryc (C), Málek D., Neterder, Horák, Klusoň, Pokorný, Šikula, Koch, Kroutil, Vejrosta, Hala, Hrubý

FBC Liberec – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

O den později zamířili Jihomoravané do Liberce, který podobně jako Boleslav platil za papírově silnější družstvo. FBŠ však mělo motivaci, že v případě výhry by mohlo definitivně stvrdit kýžené osmé místo a s ním spojený přímý postup do osmifinále play-off.

Ani střetnutí s FBC se ale nevyvíjelo podle představ. Domácí získali vedení už v první minutě a jeho podobu vylepšili na 2:0 po necelé čtvrthodině hry. Hattrick po přestávce vzdoroval snižujícím gólem, jenže ani to protivníka nenalomilo. I kvůli neproměňování šancí padli hosté 2:6.

Každopádně ani nulový zisk bodů z posledního víkendu základní části nesebral FBŠ radost z osmé pozice. Přímý konkurent Bulldogs nevyužil ani jednu možnost Hattrick přeskočit, a tak zůstal těsně devátý. Pro svěřence trenéra Marka Fialy to znamenalo přímý postup do osmifinále CE ligy, zatímco všechny hůře umístěné týmy musí absolvovat předkolo promíchané i s účastníky první juniorské ligy.

Kdo se tedy stane soupeřem Hattricku mezi top 16 v republice? To se teprve ukáže. Jakmile se dohraje zahajovací kolo vyřazovací části, bude si sedm nejlepších družstev vybírat své soupeře z předkola. Na Hattrick tak zbyde celek, který si nikdo nezvolí. Jistotou však je, že v sérii na dva vítězné duely začnou Brňané doma, a to v sobotu 9. března.

Branky a nahrávky: 1. Cejnar (Zeman), 12. Blažek (Stránský), 31. Blažek (Kopecký), 33. Čumpelík (Stránský), 34. Hájek, 47. Čumpelík (Kukla) – 30. Gryc (Klusoň), 50. Kroutil (Klusoň). Trestné minuty: 4:0. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 33:25.