Sezóna končí, Hattrick v ultimátním osmifinále padl

Poslední utkání tohoto ročníku odehráli florbalisté brněnského Hattricku. V rozhodujícím osmifinále první ligy se Znojmem opět podali bojovný výkon, který však tentokrát na úspěch nestačil. FBŠ prohrálo na půdě jihomoravského rivala gólem z předposlední minuty.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Brňané byli povzbuzeni nedělním úspěchem doma a naskočili do utkání se stejnou zahajovací formací. Situace se pro ně navíc začala rychle vyvíjet velice příznivé poté, co ve třetí minutě vstřelil úvodní branku René Slezák.

Znojmo ovšem zhruba v polovině dějství upravili stav na 1:1 a posléze potrestali také vyloučení Lukáše Vlacha. Tresty se to přitom hemžilo i ve druhé části, když domácí nevyužili ani jednu ze dvou přesilovek a mezitím Jakub Procházka srovnal na 2:2. Hattricku se k tomu v samém závěru třetiny dostal k přesilovce pět na tři a rýsovala se mu super výhoda do startu třetí pasáže.

Vstup do poslední fáze nicméně nebyl z pohledu Brňanů střelecky vydařený. Z převahy dvou hráčů nevytěžili žádnou trefu a oba týmy bojovaly za vyrovnaného skóre až do 59. minuty. Právě na jejím konci se naskytla šance Tomáši Kucharičovi, z níž Znojmo definitivně rozhodlo o vítězství 3:2 a svém postupu do čtvrtfinále.

Hattricku tak skončila sezóna po prohraném osmifinále play-off 1:2 na zápasy. Svěřence trenéra Simona Šišky přitom může mrzet, že ke konci základní části najel na pětizápasovou šňůru výher, na kterou se nenavázalo.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 9. Sedláček, 11. Ďuriška (Sedláček), 59. Kucharič (Novák) – 3. Slezák (Procházka), 28. Procházka (Kůra M.). Trestné minuty: 4:6. Využití přesilovek: 1:0. Střely: 18:23. Diváků: 238.