HattrickOtrokovice
4:3 po prodl.(2:2,1:0,0:1)
so 17. 2. 2024 18:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), 1. liga mužů, 26. kolo

Do osmifinále Znojmo! Hattrick sebral dva body Panthers

Skvělý konec základní části zažili doma florbalisté Hattricku! Napínavý souboj s Otrokovicemi dotáhli k úspěchu v prodloužení, kterým prodloužili vítěznou sérii už na pět utkání. Do osmifinále play-off první ligy se Znojmem tak půjdou ve výborné formě.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:3p (2:2, 1:0, 0:1 – 1:0)

Situace byla před posledním kolem narýsována celkem jasně. Brňané se nemohli na nikoho moc spoléhat a potřebovali nad favorizovanými Panthers uspět za tři body. Hattrick přitom nehrál špatně a po čtyřiceti minutách měl k výhře blíže, soupeř ovšem srovnal a vynutili si remízu. V bonusovém čase měly oba mančafty šance zápas ukončit, přesnější ale byli domácí díky trefě Tomáše Broma ze 62. minuty.

I přes dvoubodový zisk zůstalo FBŠ na deváté pozici, kde figurovalo již před závěrečným kolem. S ohledem na ostatní výsledky tak svěřencům kouče Simona Šišky připadlo za osmifinálového soupeře Znojmo, které taktéž zachraňovalo úspěch nad Startem98 brankou v prodloužení.

Co se týče vybojované výhry Hattricku, gólově se na ní podílela první a třetí lajna. Dvakrát slavil Michal Malec, jenž proměnil už ve čtvrté minutě trestné střílení. Později také vyrovnával na 2:2. Jeho kolega z formace Tomáš Brom potom byl tím, kdo měření sil definitivně rozsekl. Ke střelcům se mimo tato jména zařadil i Jaroslav David, který skóroval vůbec poprvé v sezóně.

Hattrick zaznamenal páté vítězství za sebou, což je jeho nejlepší výsledková šňůra aktuálního ročníku. Naposledy se v takovéto herní pohodě Brňané nacházeli zkraje předchozí sezóny 2022/23, kdy uspěli dokonce osmkrát v řadě. Před startem play-off se tak nacházejí v super rozpoložení, jež může být proti Znojmu klíčové.

S končící základní částí přichází možnost k bilancování. Nejproduktivnějším florbalistou Hattricku se stal Malec díky 22 gólům (což něj mimochodem dělá i nejlepšího střelce týmu) a 14 asistencím. Právě v přihrávkách na branky byl nejvýše René Slezák (16). Nejvíce minut potom odchytal Miroslav Steiger (853), který dosáhl celkové úspěšnosti zákroků 84,7 procenta.

Osmifinále play-off startuje už příští víkend. V sobotu 24. února zamíří Brňané do Znojma, načež o den později se má hrát na domácí půdě Hattricku. Případný třetí zápas série by se uskutečnil v úterý či ve středu následujícího týdne. Sledujte náš web a sociální sítě, kde co nejdříve přineseme aktuální informace.

Branky a nahrávky: 4. Malec (TS), 11. Malec (Brom), 23. David (Procházka), 62. Brom (Malec) – 2. Štourač J. (Javořík), 7. Štourač J. (Ležatka M.), 47. Štourač J. (Ležatka D.)Trestné minuty: 8:4. Využití přesilovek: 1:0. Střely: 21:27. Diváků: 135. Odkazy k utkání: VIDEOPŘENOS, TEXTOVÝ ONLINE, DIGITÁLNÍ BULLETIN.

Steiger (Létal) – Sládeček, Gryc, Halama, Dvořák, Kůra J., Zeisel – Malec, Jiříček, Brom – Vlach, Bednář, Hronek – David, Procházka, Slezák – Kůra M., Nagy, MáčekKohút (Pujin) – Sovják, Kubíček, Javořík, Kopecký, Horák, Štourač A. – Gál, Červenka, Vykopal – Ležatka M., Štourač J., Ležatka D. – Šeďa, Hrtús, Kelemen