#throwback: Hattricku pomohla klíčová výhra nad Torpedem

V sezóně 2018/19 měl Hattrick velké ambice. Do týmu přišla řada posil a klub se chtěl poprat o postup do superligy. Proto bylo důležité zvládnout vstup do ročníku, který by dostal Brňany na vítěznou vlnu. A přesně to se Brňanům podařilo.

Hattrick prošel úvodními třemi zápasy bez jediné ztráty. Náchod doma rozstřílel deseti góly, ambiciózní Karlovy Vary porazil venku 7:4 a nezaváhal ani před svými fanoušky proti MVILu Ostrava. Stoprocentní bilanci Hattricku přerušilo až Kladno ve čtvrtém kole soutěže, kdy vybojovalo aspoň bod.

Série výher ale pokračovala i přes Slovan Havířov a Bivoj Litvínov. Opravdová výzva ale měla přijít v sedmém kole doma proti Torpedu. Právě tým z Havířova měl ještě o bod více než Hattrick a chtěl se udržet na čele tabulky. Očekával se tak šlágr kola, který mohl být hodně důležitý pro následující část sezóny.

Lépe začali Brňané, protože první třetinu zvládli výsledkem 3:1. Torpedo se ale ve druhém dějství zvedlo a rozdíl ve skóre byl už jenom jednogólový. Svěřenci kouče Marka Fialy přesto zachovali klid, do poslední fáze hry šli aktivně a vystříleli si zaslouženou výhru 7:5. Hattrick tak poskočil na vrchol první ligy a věřil, že na něm zůstane až do konce základní části.

„Myslím si, že po celé utkání jsme byli lepší. Kromě chvilkového výpadku ve druhé třetině jsme měli navrch jak při hře s míčkem, tak obecně v dalších herních činnostech,“ řekl po utkání střelec čtyř gólů Luděk Ondráček.