#throwback: S Black Angels poprvé a podruhé

Druhá čtvrtina prvoligové sezóny 2018/2019 přinesla dvě prvenství. První prohru v sezóně a také první zápas v ročníku s Black Angels. Málokdo tušil, že to bude pouze jedno z mnoha společných utkání.

Hattrick zahajoval druhou čtvrtinu soutěže potom, co v bitvě o čelo tabulky zdolal Havířov. A jeho krasojízda pokračovala dále, když si poradil s pražským Startem a následně i s Petrovicemi. „Rozhodující pro vývoj utkání byla pětiminutová přesilovka soupeře, kterou jsme dobře odbránili. To nás posadilo na koně a od té chvíle jsme v duelu víceméně dominovali. I přes devět vstřelených branek jsme se však hodně prali s produktivitou,“ hodnotil vysokou výhru 9:2 brněnský kouč Marek Fiala.

První prohra sezóny přišla až v jedenáctém kole, kdy florbalisté Hattricku zavítali do Ústí nad Labem. Brňané sice sahali po třech bodech, ale třináct vteřin před koncem poslal domácí Štorek zápas do prodloužení. Stejný hráč potom dal také rozhodující gól a sesadil Hattrick z první příčky soutěže.

Na prohru s Ústím odpověděl Hattrick dvěma vysokými výhrami. Svěřenci Marka Fialy nejdříve porazili Chomutov a o týden později přehráli České Budějovice. Poté čekal Brno pohárový zápas s Black Angels, přičemž tehdy ještě nikdo nemohl tušit, kolikrát se oba týmy v sezóně ještě potkají.

Vzájemný duel se uskutečnil před domácím publikem v Maloměřicích, kde Hattrick zvítězil nad pražskými „anděly“ jasně 8:3 a postoupil do čtvrtfinále poháru. O několik dní později cestovali Brňané do Prahy, kde ve třináctém kole uzavřeli první polovinu soutěže zápasem s nikým jiným než s Black Angels.

Odveta za nepovedené osmifinále, i tak by se dalo nazvat utkání z pohledu Pražanů. Těm se zápas s Hattrickem nadmíru povedl a už po první třetině vedli nad týmem z moravské metropole 3:0. Nabyté vedení už neztratili a dokráčeli k výhře 11:7.

„Je to asi poprvé, co jsme absolutně nezachytili začátek utkání. To se nám stalo osudným společně s nedostupováním hráčů, nedůrazem a se špatnou prací na nohou. Nemohli jsme proto pomýšlet na vítězství. Věřím, že se poučíme a k dalšímu duelu přistoupíme v těchto ohledech mnohem zodpovědněji,“ rozebíral prohru kouč Fiala.

Hattrick tak přišel o dvanáctizápasovou sérii, ve kterých vždy vybojoval aspoň bod. Do druhé poloviny ročníku proto vstupoval z druhé příčky.

Autor: Kryštof Severa