#throwback: Parádní obrat proti Varům a zaváhání v Havířově

Po porážce od Black Angels čekala na Hattrick druhá půlka základní části. Brňané, kteří v sezóně 2018/19 bojovali o postup do superligy, si chtěli napravit reputaci a znovu najet na vítěznou sérii. Jak se jim tento cíl vydařil?

Skvělý vstup do druhé půlky základní části si připsali Brňané v Náchodě. Hattrick se trefil už v první minutě zápasu a kontroloval, aby se mu skóre nevymklo z rukou. Celkově svěřenci trenéra Marka Fialy zdecimovali Náchod 14:6, když se na výsledku podílel osmi body Tomáš Brom. Jeho dva góly a šest asistencí jasně ukázaly, kdo diktoval tempo.

Ještě důležitější výhra ale přišla o dva dny později v Maloměřicích. Na domácí půdu Hattricku přijely Karlovy Vary, které se pohybovaly kolem čtvrtého místa a vždy svého soupeře pořádně trápily. A to se stalo i v Brně. Západočeši šli do vedení 2:0, ve druhém dějství dokonce měli náskok 5:2. „Vary víceméně těžily z našich chyb a nedisciplinovanosti,“ řekl trenér Fiala.

Situace se však obrátila na domácí stranu. David Sládeček postupně asistoval Luďku Ondráčkovi, Davidu Coufalovi a Marku Fuchsovi, což znamenalo vyrovnání. Hattrick byl povzbuzený brankami a zanedlouho obrat završil Dominik Dvořák. Hurrican se ale ještě probral a v poslední minutě třetí třetiny dohnal ztrátu. Nicméně více než bod nezískal – v prodloužení si připravil parádní ránu kapitán Fuchs a Brno mohlo slavit. Neskutečně cenný úspěch nad silným protivníkem.

Po slavném vítězství nad Hurricanem přišla dvoutýdenní pauza, protože se hrálo mistrovství světa mužů v Praze. Hattrick se tak dostal do zápasového tempa až v polovině prosince, kdy nastoupil k Poháru Českého florbalu. S Pardubicemi to byla mocná přestřelka, kde se bojovalo do úplného konce. Brňané vypadli až na nájezdy bláznivým výsledkem 10:11 a Sokoli se později stali vítězem celé soutěže.

Hned u poloviny brněnských tref nechyběl Ondráček, který dal tři branky a dvakrát přihrával. Třikrát mířil přesně i Brom. Velmi důležitý byl jeho gól z poslední minuty normální hrací doby, díky němuž Hattrick srovnal na 10:10. Pokud máte volnou čtvrthodinku, doporučujeme zhlédnout všechny gólové situace pěkně pohromadě.

V první lize se ale týmu dařilo i nadále. Hattrick navázal tam, kde skončil s Karlovými Vary, a prodloužil svoji sérii už na pět výher v řadě. Pak ovšem přišlo druhé utkání roku 2019 v Havířově, kde FBŠ čekalo Torpedo. Domácí mužstvo vrátilo Brnu porážku z podzimu a zkomplikovalo mu boj o čelo tabulky.

Pro Hattrick to bylo teprve druhé utkání v sezóně, ze kterého nezískal ani bod. „První třetina byla od nás ospalá. Přestože jsme na začátku druhé části zvýšili aktivitu a dostali se do vedení, nechávali jsme v obraně velká okna. A soupeř díky nim trestal,“ zhodnotil po zápase kouč Fiala. Nepříjemná situace hlavně proto, že Black Angels prakticky neztráceli a tímto výsledkem získali v soutěži mírnou výhodu.

Hattrick ale na zaváhání odpověděl nejlepším možným způsobem. K dalšímu kolu přistoupil velmi zodpovědně a doma rozstřílel 13:4 florbalisty Startu98. Kanonádu řídilo čtyřbodové trio Coufal (3+1), Brom (3+1) a Hronek (2+2). Brňané se tak nadechovali k mohutnému finiši základní části, který směřoval k absolutnímu vrcholu – poslednímu kolu doma s Black Angels…